DO ČELA 1. LIGY SE VRACÍ HATTRICK, KLADNO ROZDRTILO SLOVAN HAVÍŘOV

4. 11. 2018

Pořadí na čele tabulky se opět mění. Do vedení první ligy se po 11. kole vrací Hattrick Brno, který si poradil s Chomutovem 12:6. Výhru o 18 gólů pak slavili Kanonýři Kladno nad posledním Slovanem Havířov. Důležité body si připisují i Petrovice, jež sebraly body favorizovaným Black Angels.

Duel pražských Black Angels, kteří po posledním kole a klopýtnutí Hattricku drželi první příčku, s Petrovicemi měl být podle papírových předpokladů nejjednoznačnějším kláním jedenáctého kola první ligy mužů.  Jenže se tak po zkratu Pražanů nestalo a Petrovice si na dlouhou cestu domů přibalily cenné body. Po vyrovnané první třetině se Petrovicím podařilo v závěru druhé části odskočit na dvě branky. Black Angels sice snížili, k obratu se ale nepřiměli. Petrovicím se pak vydařila poslední desetiminutovka, v níž překazily snahy domácích o zvrat skrz power-play a vstřelily čtyři branky.

Nováčci z Budějovic si proti loňskému superligovému celku z Ústí připsali jednobrankové vítězství a zároveň už sedmou výhru v premiérové sezóně v druhé nejvyšší soutěži. Vítězství se ale nerodilo snadno, po dvou třetinách prohrávali Štíři o dvě branky a nevyužili ani přesilovku pět proti třem. Povedla se ale poslední část, kdy Budějovice vstřelily tři branky ze hry, proměnily nájezd a navíc uhlídaly oslabení.

Vyrovnaný chvost tabulky doznal změny. Díky sobotním vítězstvím odskočily Kunratice a MVIL. Poradily si s litvínovským Bivojem a Náchodem, čímž oběma celkům odskočily o jedno vítězství. Dohromady v těchto duelech rozhodčí udělili dvaatřicet trestných minut, využita však byla jediná přesilová hra.

Chomutov se mohl bodově dotáhnout na Hattrick Brno, jenže vzájemný zápas dopadl v jeho neprospěch. Brňané dali hned 12 branek, když poslední dvacetiminutovku ovládli 5:1. Severočeští hráči nakonec nevyrovnali ani přesto, že ještě před koncem druhé třetiny byli v kontaktu ve skóre. Hattrick se proto díky výhře 12:6 vrátil do čela soutěže.

Naprosto bez problémů zvládli svůj zápas Kanonýři Kladno. Ti dostáli svému jménu a zásluhou výsledku 21:3 proti Slovanu Havířov potvrdili umístění na osmé příčce. Nejvíce gólů mířilo na konto Tomáše Nusharta, jenž ke čtyřem trefám přidal i tři nahrávky. Pět bodů zaznamenal Jakub Pecha zásluhou osobní statistiky 3+2.