DO FINÁLE VSTOUPILY LÉPE VINOHRADY, VYHRÁLY TAKÉ HATTRICK A CHOMUTOV

7. 4. 2018

V sobotu odstartovalo finále 1. ligy mužů a vítězně do něj vstoupily Královské Vinohrady, které Havířov ani jednou nepustily do vedení a rozhodly ve třetí třetině. Série 2. kola play down mají po třetích zápasech shodný stav 2-1, když Hattrick vyhrál s čistým kontem a Chomutov využil domácího prostředí.

Královské Vinohrady se v první i druhé třetině ujaly vedení, Havířov ale dvakrát na jejich gól dokázal odpovědět. Rozuzlení nastalo ve třetí dvacetiminutovce, kdy se celek hostí rychle ujal vedení, ubránil oslabení a naději soupeře na srovnání značně snížil dvěma góly v závěru. Havířov ještě zkusil hru bez brankáře, jenže pouze dvanáct vteřin před koncem snižoval na rozdíl dvou branek. „Z naší strany byla spousta neproměněných šancí, což na konci zápasu rozhodlo o utkání. Musíme být lepší na balónku,“ hodnotil domácí kouč Kubíček, jehož svěřenci byli střelecky aktivnější 27:19. V podobném duchu se vyjádřil i trenér hostí: „Neproměnili jsme spoustu šancí, to samé by se dalo říct i o soupeři, díky tomu mohli oba gólmani zářit.“

V série mezi Chomutovem a Litvínovem zatím platí, že vyhrává domácí celek. To se potvrdilo ve třetím utkání, v němž se Chomutov po devadesáti vteřinách hry ujal vedení a Královským Vinohradům dovolil pouze dvakrát srovnat v první třetině. V domácím dresu zářil Petr Pastor, který posbíral pět kanadských bodů (4+1).

Po napínavém druhém duelu odehrálo opět Brno se Svitavami výsledkově jednoznačný zápas. Hattrick po první třetině vedl 1:0, do pohodlnějšího vedení se dostal třemi góly v prostřední části, a nakonec se mu povedlo udržet i čisté konto. Tři branky vstřelil Zdeněk Malich. I když to na finálním skóre nevypadá, zápas byl z pohledu hry a držení míčku vyrovnaný. Dokázali jsme využít více chyb než soupeř a byli jsme produktivnější,“ řekl trenér Brna Fiala.