{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


FANOUŠCI SE V 1. LIZE MUŽŮ DOČKAJÍ VELKÉHO POČTU ZÁPASŮ

Obrázek ke článku
19. 1. 2018

Třetí víkend v novém roce nabídne ve druhé nejvyšší lize mužů velké množství utkání. Kromě kompletního 20. kola se totiž dohrají hned tři zápasy z uplynulých kol. Fanoušci se tak v halách mohou těšit například na pražské derby mezi Startem a Black Angels, na souboj o čtvrté místo v tabulce mezi Karlovými Vary a Petrovicemi nebo na dva důležité zápasy Kladna, které bojuje o body směrem k play-off.

Úvodní zápas divokého víkendu se odehraje v pátek v Kunraticích, kde domácí Start vyzve Black Angels. Hosté budou vstupovat do zápasu jako mírní favorité, neboť jsou v tabulce o čtyři body před svým soupeřem a ještě ke všemu mají dva zápasy k dobru. Úvodní pražské derby letošní sezóny skončilo výrazným vítězství Black Angels v poměru 14:5. V utkání osmého kola zazářil Jakub Boček, který si připsal čtyři branky a dvě asistence. Uvidíme, zda si ho tentokráte hráči Startu lépe pohlídají.

Velice zajímavé utkání budou moct fanoušci sledovat v Chomutově. Domácí tým vyzve na své palubovce vedoucí Torpedo. Havířov nečeká na severozápadě republiky vůbec jednoduchý zápas, neboť Chomutov se nachází v parádní formě. Domácí bodují za plný počet bodů už tři zápasy v řadě. Hořkost prohry naposledy okusili v prosinci, kde prohráli právě na hřišti havířovského Torpeda 3:8.

Druhý havířovský celek se představí doma. Slovan se v sobotu střetne s Hattrickem Brno. Bude se jednat o souboj dvou sousedů z tabulky, neboť domácí se nachází na příčce dvanácté a Brno na místě jedenáctém. Vzhledem k blížícímu se play-off se tak bude bojovat o převelice důležité body do tabulky. První vzájemný duel obou soupeřů dopadl lépe pro Slovan, který si z Brna v říjnu odvezl tři body za vítězství 5:3.

Pelhřimovský Spartak se v sobotu doma střetne s třetím týmem tabulky, tedy ostravským MVILem. Pelhřimov čeká na jakékoliv vítězství v 1. lize už hrůzostrašných čtrnáct zápasů. Nyní mu ale v cestě nebude stát vůbec lehký soupeř. Hosté z Ostravy jsou s třiatřiceti body na třetí příčce a do bojů v play-off budou vstupovat s velkými ambicemi. Bylo by velkým překvapením, kdyby hosté z Pelhřimova neodjeli se třemi body.

Kanonýři z Kladna aktuálně balancují na hraně play-off. V rámci 20. kola k nim na palubovku zamíří poslední Svitavy, což je ideální soupeř na upevnění si pozice mezi nejlepší osmičkou. Domácí se ale momentálně nenachází v nejlepším možném rozpoložení, a tak se možná dočkáme překvapivého výsledku. Vzájemný duel z úvodu sezóny však zvládli Kanonýři, kteří se ve Svitavách radovali z vítězství 7:2.

Přímý souboj o čtvrtou příčku v tabulce se uskuteční mezi Karlovými Vary a Petrovicemi. Hosty čeká o tomto víkendu jeden z nejvzdálenějších výjezdů sezóny. Petrovice od nového roku převzal Jiří Gurkovský, který si zatím vede s týmem skvěle. Nováček soutěže se nachází na hodně sympatickém třetím místě. V tomto utkání to ale nebudou mít hosté vůbec jednoduché. Karlovy Vary na ně totiž v tabulce ztrácejí pouhé dva body.

Poslední zápas v rámci 20. kola se uskuteční v sobotu večer mezi Litvínovem a Vinohrady. Celek z Prahy čeká na vítězství od 17. listopadu a nadále se tak propadá tabulkou. Tým z Litvínova je na tom hodně podobně, domácí čekají na výhru od 19. listopadu. Souboj dvou trápících se týmů může hodně napovědět o vývoji tabulky v koncovce základní části. Úvodní střetnutí těchto dvou týmů dopadlo lépe pro Vinohrady, které doma zvítězily 10:3.

Ani ne čtyřiadvacet hodin po zápase s Vinohrady čeká na Litvínov další těžké utkání. V neděli totiž do Litvínova zamíří vedoucí Havířov, který bude dohrávat zápas sedmého kola. Oba celky se spolu střetly na konci prosince. Havířov se tehdy v domácím prostředí nakonec radoval z vítězství 7:6, ale do posledních sekund nebylo nic rozhodnuto. Pro domácí je motivací vidina play-off, na které momentálně ztrácejí tři body.

Další dohrávka se uskuteční v Kladně, kde domácí Kanonýři poměří své síly s Petrovicemi. Také pro Kladno jsou dva zápasy v tomto víkendu klíčové. Pokud se domácím povede urvat šest bodů, udělají veliký krok směrem k play-off. Na druhé straně stojí nováček soutěže, který se spokojeně drží na čtvrté pozici a zatím je v první lize více než důstojným soupeřem.

Zcela poslední zápas tohoto víkendu se odehraje ve svitavské Střelnici. Domácí florbalisté vyzvou ve svém druhém víkendovém duelu Královské Vinohrady. Vzájemný zápas obou týmů z úvodu sezóny vyšel lépe Vinohradům, které doma zvítězily poměrem 8:1. Svitavy jsou na posledním místě v tabulce a musel by se stát hodně velký zázrak, aby se ještě vyškrábaly na pozici, která zajišťuje účast v play-off.

PROGRAM 20. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Pátek 19. ledna

20:00     Start98 Praha-Kunratice - BLACK ANGELS

Sobota 20. ledna

17:00     Florbal Chomutov - Florbal PEGRES Havířov

18:00     TJ Slovan Havířov - FBŠ Hummel Hattrick Brno

19:00     Spartak Pelhřimov - 1. MVIL Ostrava WOOW

19:00     Kanonýři Kladno - FbK TJ Svitavy

19:00     FB Hurrican Karlovy Vary - Z.F.K. AQM Petrovice

20:00     SK BIVOJ LITVÍNOV - TJ Sokol Královské Vinohrady

DOHRÁVKA 7. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Neděle 21. ledna

15:00     SK BIVOJ LITVÍNOV - Florbal PEGRES Havířov

DOHRÁVKA 13. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Neděle 21. ledna

17:00     Kanonýři Kladno - Z.F.K. AQM Petrovice

DOHRÁVKA 17. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Neděle 21. ledna

17:00     FbK TJ Svitavy - TJ Sokol Královské Vinohrady

Tabulka soutěže

Obrázek