{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

FAVORIT PROTI NOVÁČKOVI: TO NABÍDNE ČTVRTFINÁLE HATTRICKU A BUDĚJOVIC

Obrázek ke článku
26. 2. 2019

Play-off první ligy začne o víkendu úvodními zápasy čtvrtfinále. V jedné ze sérií se utká druhý tým základní části Hattrick Brno s osmými Českými Budějovicemi. Jihomoravané tak budou považování za jasného favorita na postup do další fáze soutěže.

„Padla volba na tým, se kterým jsme odehráli zápasy, v nichž jsme byli jednoznačně lepší,“ uvedl trenér Hattricku Marek Fiala, proč si jeho mužstvo vybralo za soupeře Štíry. Brňané zvládli první vzájemné utkání 7:2, k čemuž později připojili i druhý úspěch 8:3. „Proto věřím, že tyto výsledky potvrdíme i v play-off. V Budějovicích navíc bude super atmosféra,“ doplnil Fiala.

Hlavní kouč Hattricku je přesvědčen, že jeho svěřenci zužitkují svoji herní kvalitu. „Od protivníka pak očekávám nadšený a bojovný výkon i tvrdost od začátku až do konce každého utkání. A to bez ohledu na podobu skóre,“ podotkl. Zároveň Brno považuje čtvrtfinále za první krok směrem k cíli, kterým je postup do Tipsport Superligy. „Za tým říkám, že uděláme maximum, abychom uspěli a lidi se příští sezónu chodili dívat na nejvyšší soutěž. Budeme velice rádi, když nám v tom pomohou i diváci,“ sdělil Fiala.

Lukáš Malý: Rádi bychom vyhráli aspoň jeden zápas

Pro Štíry je účast ve vyřazovacích bojích skvělým úspěchem. „Základní část hodnotíme na výbornou. Jako nováček jsme věděli, že bude těžké se v první lize vůbec zachránit. Play-off je pro nás nadstandard, který bereme všemi deseti,“ komentoval trenér Budějovic Lukáš Malý. Podle něj byl výběr Hattricku do čtvrtfinále logickou volbou. „Jako nováček jsme nejméně zkušený tým a dvakrát nás jasně porazili. I když to nebyly výsledky třeba o deset gólů, šlo v podstatě o jednoznačné duely,“ přiblížil.

Silnou stránkou nováčka může být to, že nemá co ztratit. „Byli bychom rádi, kdybychom vyhráli aspoň jeden zápas. Uvědomujeme si kvalitu soupeře a víme, že má superligové ambice. A to prokazoval během celé základní části,“ připomněl Malý. České Budějovice předpokládají, že Hattrick bude dělat vše pro hladký postup 3–0. „My se ho proto pokusíme potrápit,“ dodal trenér Štírů.

Úvodní dvě střetnutí série proběhnou o víkendu 2. a 3. března v Brně. Dějištěm obou utkání bude SH Maloměřice.

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek