​​​​

FINALISTY PRVNÍ LIGY SE STALI HATTRICK BRNO A BLACK ANGELS

23. 3. 2019

O postupujících týmech ze semifinále první ligy se rozhodlo v nejkratším čase. Vítězství 3–0 na zápasy uhráli florbalisté Hattricku Brno a Black Angels, kteří obsadili i obě nejvyšší pozice po základní části. Sérii prvního kola play-down zvládly v sedmém utkání Petrovice nad Ostravou.

Hattrick dobře věděl, že ho v Ústí nebude čekat žádná lehká práce. O výsledku 6:1 ve prospěch Brňanů rozhodlo až poslední dějství, během něhož dali hosté rovnou čtyři góly. Tím upevnili svoji třetí výhru v sérii a v nejkratším možném čase postoupili do finále soutěže. Bez jediného zaváhání prošel Hattrick také ve čtvrtfinále a v play-off zatím neutrpěl žádnou porážku.

Stejné bilance dosáhli i Black Angels. Ani Pražané nenechali Karlovy Vary vyhrát, přestože každý z jejich úspěchů v semifinále byl hodně těsný. To ukázal také třetí vzájemný zápas, kdy Hurrican dohnal manko dvou branek a Black Angels urvali postup až v prodloužení. Pro hosty to znamenalo totožně jako ve čtvrtfinále s Havířovem „čisté“ skóre 3–0.

Vedle složení finále první ligy se hrálo o to, kdo ovládne sérii prvního kola play-down. V bitvě o udržení došlo na sedmé utkání, které nakonec dovedly k vítězství Petrovice po výsledku 4:2 nad MVILem Ostrava. Hráčům Petrovic hodně pomohly dvě trefy ve třetí třetině a i díky nim budou mít o něco snadnější cestu k záchraně v soutěži. Na Petrovice tak dále čeká Slovan havířov, na MVIL pak Náchod.