SEDMNÁCTILETÝ HANÁK ZAZÁŘIL PROTI ZNOJMU, NASBÍRAL ŠEST BODŮ

12. 9. 2020

​​​​​O uplynulém víkendu odstartovala 1. liga mužů. Nejvíce se v prvním ligovém kole dařilo Tomáši Hanákovi, který přispěl k vítězství Českých Budějovic nad Znojmem 9:4 hned šesti kanadskými body za tři branky a stejný počet asistencí.

Pro teprve sedmnáctiletého útočníka byla předešlá sezona tou průlomovou. Během 27 zápasů základní části a play-off nasbíral fantastických 49 kanadských bodů. Odměnou pro českokrumlovského odchovance byla možnost nakouknout i do superligy. V dresu Black Angels odehrál čtyři střetnutí, ve kterých si po boku svého staršího bratra Radka připsal 5 bodů. Svoji premiérovou superligovou trefu zaznamenal hned při své premiéře proti Vinohradům.

Nový ročník ale začíná zpátky v Českých Budějovicích, v jejichž dresu se pokusí odvrátit hrozbu sestupu. A první krok jemu i celému týmu vyšel. Českobudějovičtí Štíři dokázali vyhrát na hřišti nepříjemného soupeře ze Znojma 9:4 a hráč s číslem 77 na dresu se blýskl hattrickem a dalšími třemi asistencemi. Svůj bodový účet otevřel v 17. minutě, kdy v přesilové hře po pěkné kombinaci našel před brankou Jana Králíka.

Na začátku druhé třetiny zůstal zcela volný uprostřed hřiště a ranou k pravé tyči nedal brankáři šanci. Po asistenci na trefu Daniela Drobiše si nechal další kanadské body až na 55. minutu. Nejprve po pěkném vytočení zpoza branky přidal svůj druhý gól a svůj střelecký účet uzavřel za 33 sekund, kdy poslední pomyslný hřebíček do rakve zatloukl střelou do prázdné branky.

Nerad hodnotím svůj výkon, byl to dobrý zápas od všech třech formací, komentoval skromně svůj nadmíru vydařený zápas.

V dalším prvoligovém kole, které Hanáka čeká, přivítají České Budějovice na domácím hřišti Torpedo Havířov. Zopakuje mladý šikula své galapředstavení?