{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HATTRICK, NEBO BLACK ANGELS? PRVNÍ LIGA POZNÁ VÍTĚZE ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Obrázek ke článku
22. 2. 2019

Napínavější závěr základní části už ani být nemohl! V první lize mužů se o tom, kdo půjde do play-off z čela tabulky, rozhodne až v úplně posledním kole. Klíčový bude zápas druhého Hattricku Brno s vedoucími Black Angels. Na opačném konci soutěže se budou chtít vyhnout sestupu Náchod s Litvínovem.

Přímá bitva o první místo bude vrcholem základní části. Hattrick i Black Angels v minulých kolech vítězili a momentálně jsou srovnaní na 65 bodech. Kdo tak nyní vyhraje, bere vše. Jak prvenství po dlouhodobé fázi ligy, tak přednostní pozici při Výběru soupeřů do čtvrtfinále. Mírným favoritem budou Pražané, protože minulý vzájemný duel vyhráli 11:7.

Přímý sestup do Národní ligy hrozí Bivoji Litvínov a Primátoru Náchod. Právě na poslední příčce se nachází Severočeši, kteří potřebují nutně zvítězit nad jedenáctým Slovanem Havířov. Pokud by došlo k takovému výsledku, Náchod by musel odpovědět úspěchem z Ústí. A to by určitě nebylo snadné, protože ústečtí hráči stále bojují o šanci začínat play-off doma.

Postavení na třetí příčce mohou definitivně potvrdit Karlovy Vary. Florbalisté Hurricanu však budou proti sobě mít Petrovice, jež ztrácí jediný bod na devátý Start98. A jestliže by nakonec měly více bodů než tým z Kunratic, automaticky by se udržely v soutěži a nemusely by hrát play-down. Pražané mohou této situaci zabránit tím, že uzavřou základní část výhrou nad MVILem Ostrava.

Na Karlovy Vary bude dotírat Chomutov, který čeká utkání se sedmými Českými Budějovicemi. Podobu tabulky navíc ovlivní také souboj Exelsior Havířov – Kanonýři Kladno, což jsou týmy pohybující se kolem šestého místa.


Program 26. kola první ligy mužů
Sobota 23. února

18.00   FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – 1. MVIL Ostrava WOOW online / video

18.00   SK BIVOJ LITVÍNOV – TJ Slovan Havířov online / video

18.00   Florbal Chomutov – FBC Štíři Č. Budějovice online / video

18.00   Florbal Exelsior Havířov – Kanonýři Kladno online / video

18.00   Florbal Ústí – Florbal Primátor Náchod online / video

18.00   Z.F.K. AQM Petrovice – FB Hurrican Karlovy Vary online / video

18.00   FBŠ Hummel Hattrick Brno – BLACK ANGELS online / video

Tabulka soutěže

Obrázek