​​​​​​​

HATTRICK UPEVŇUJE POZICI NA ČELE TABULKY 1. LIGY MUŽŮ

7. 10. 2018

V sedmém kole 1. ligy mužů se dařilo převážně domácím celkům. MVIL po prohře s Karlovými Vary zůstává jako jediný bez bodu, což ho řadí na poslední místo tabulky. Florbal Havířov utrpěl první porážku sezóny, když pozici lídra upevnil Hattrick Brno. Jediný, kdo vyhrál venku, byli Kanonýři Kladno na půdě Náchoda.

Duel Karlových Varů a ostravského MVIL nabídl po výsledkové stránce velký nepoměr mezi polovinami utkání. V prvních třiceti minutách zápasu s přehledem dominoval domácí tým a s desátou minutou druhé třetiny byl průběžný stav utkání 9:1 pro Hurrican. V druhé části se Karlovy Vary nechaly ukolébat a zároveň se ke slovu dostal i soupeř, který tuto část zápasu ovládl poměrem 5:2. S ohledem na předchozí vývoj zápasu to ale ostravskému týmu první body v této sezóně nevyneslo.

Před vzájemným duelem dělily Petrovice od Chomutova tři body. V utkání si oba celky zahrály po třech přesilových hrách, početní převahu ale nedokázal ani jeden z nich využít. Jednou se však podařilo skórovat Chomutovu ve vlastním oslabení. Petrovice svým soupeřům dokázaly brankově sekundovat až v poslední třetině, Chomutov ale pohlídal do té doby pracně vypracovaný náskok a vybojoval tři body.

V posledním sobotním duelu se střetly dosud vždy bojující celky Hattricku a Florbalu Havířov. Hattrick zatím ztratil jediný bod s Kanonýry, Torpedo bylo dosud stoprocentní, ale chybí mu jeden zápas. O poznání lépe začal domácí tým a první třetinu ovládl, Havířov musel v druhé části dotahovat, úplný obrat ale nepředvedl. O vítězství Hattricku se zasadil především Luděk Ondráček, který se podílel na šesti ze sedmi domácích branek, když čtyři vstřelil a na dvě nahrál.

Deset branek nastříleli florbalisté Black Angels, ti na domácí půdě vyzvali Slovan Havířov. Už v první třetině se ujali vedení o tři trefy, když se hned dvakrát prosadil Jakub Renčín (v celém utkání 6+0). Domácí tým vyvíjel na Slovan velký tlak po celou dobu zápasu, což potvrdil hlavně šesti góly ve třetím dějství. „Už jsem zažil duely ve větším tempu, ale výsledek vypadá pěkně. Dozadu velká pochvala,“ komentoval vedoucí Black Angels Petr Pajer.

Také Kanonýři Kladno ukázali vysokou efektivitu v koncovce. Úvodní dvacetiminutovku proti Náchodu ovládli 6:1 díky častému držení míčku. Útočnou část kontroloval Miloš Tyl, jenž už v závěru první fáze zaznamenal hattrick. Další průběh duelu byl gólově mnohem vyrovnanější a zároveň klidnější. Přesto Primátor svého soupeře nedohnal a zůstal velký rozdíl ve skóre. Konečný stav tak byl 5:11 a Kladno se dotáhlo na osmou příčku.

Čtvrté vítězství v řadě si připsaly České Budějovice, na něž čekal zápas s Litvínovem. Herní převahu měli od začátku Jihočeši a získali náskok o dvě branky. Vysokou úspěšnost ve střelbě zopakovali Štíři i během druhého dějství a v podstatě rozhodli o výsledku utkání. „Využili jsme toho, že soupeř přijel v nekompletní sestavě. V momentě, kdy se Litvínov začal vracet do boje, jsme vstřelili uklidňující gól na 8:3 a střetnutí v klidu dohráli při pětiminutové přesilovce,“ vystihl dění domácí kouč Lukáš Malý.