HAVÍŘOV SROVNAL FINÁLE, SVITAVY JSOU KROK OD PÁDU

8. 4. 2018

Pegres i ve druhém utkání vstřelil tři branky, tentokrát mu stačily k vítězství, když v závěru udržel těsné vedení nad Královskými Vinohrady. Oba duely 2. kola play down skončily až po prodloužení, Brno si výhrou vybojovalo mečbol, Chomutov naopak srovnal sérii na 2-2.

V neděli pokračovala finálová série druhým utkáním, v němž otevřel skóre Havířov. Vinohradům se povedlo ve druhé části srovnat, jenže Pegres si své vedení vzal zpět necelé dvě minuty před koncem třetiny. Domácí čtyři minuty před koncem odskočili na rozdíl dvou branek, jenže Královské Vinohrady ještě zdramatizovaly utkání, když v čase 59:12 snižovaly na rozdíl jedné branky, srovnat však nedokázaly. „Přistoupili jsme k zápasu daleko lépe, byla v něm bojovnost, týmovost a touha po vítězství,“ mohl být spokojen po srovnání série domácí trenér Kubíček.

Každý zápas série mezi Chomutovem a Litvínovem je zatím bohatý na góly, což se potvrdilo i ve čtvrtém utkání, v němž padlo celkem sedmnáct branek. První třetina se povedla Chomutovu, Bivoj ale pěti góly v druhé části otočil skóre na svou stranu. Chomutov tři a půl minuty před koncem srovnával na 8:8, poté mu soupeř nabídl přesilovou hru, kterou ovšem nevyužil. Ve druhé minutě prodloužení rozhodl svým pátým gólem v utkání Petr Pastor. „Málem se nám vymstil pětiminutový výpadek, díky obrovské vůli jsme se dokázali probudit z klinické smrti,“ řekl po výhře trenér Bocian.

Svitavy sice jako první inkasovaly, během dvou minut v první části ale otočily skóre ve svůj prospěch. Po srovnání Hattricku ve druhé třetině si Svitavy vzaly vedení zpět, to však ztratily šest minut před koncem základní hrací doby. Duel dospěl do prodloužení, Brno bylo po celé utkání střelecky aktivnější a rozhodlo v 66. minutě gólem Fuchse. Svitavy tak budou mít v dalším utkání nůž na krku, Hattrick je totiž svou výhrou může poslat do Národní ligy. „Oba týmy se vydaly ze všech sil, předvedli jsme velký morální kredit a velké úsilí,“ hodnotil důležitou výhru trenér Fiala.