{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HAVÍŘOV USPĚL V PRVNÍM KOLE PLAY-DOWN, MEČBOL MAJÍ PETROVICE

Obrázek ke článku
19. 3. 2019

Úvodní fáze play-down první ligy míří ke konci. Svoji sérii uzavřel vítězně Slovan Havířov, který počtvrté porazil Náchod a bude nasazen do série A pro druhé kolo. Tomuto cíli se přiblížily také Petrovice díky třetí výhře nad MVIL Ostrava.

Havířovští hráči měli zápas poměrně dobře rozehraný, když po čtyřiceti minutách vedli 2:0. Ve třetím dějství dokonce ještě zvýšili na rozdíl tří gólů, jenže domácí tým tento stav neudržel. Náchod začal proměňovat šance a vyrovnal na 3:3. Dvakrát se přitom střelecky prosadil Vojtěch Bureš. Prodloužení pak trvalo pouhých 43 vteřin, než za Slovan rozhodl Matěj Smeták. Tím Havířovu vybojoval postup do série A druhého kola play-down, kde se její vítěz zachrání v soutěži i pro další ročník.

Ke snadnější cestě za záchranou se přiblížily také Petrovice, které zvládly duel s Ostravou. MVIL doplatil na porážku 1:3 a sérii zatím ztrácí poměrem 2–3. To znamená, že pokud Petrovice výsledkově uspějí i příště, promění svůj mečbol. „Velmi důležité utkání, které jsme rozhodli v náš prospěch. Opět musím kluky pochválit, že na hřišti makali. Ve čtvrtek chceme sérii ukončit,“ potvrdil trenér domácích Martin Vlček.


Výsledky play-down 1. ligy mužů – úterý 19. března

TJ Slovan Havířov – Florbal Primátor Náchod 4:3p(série 4–1)

Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava WOOW 3:1(série 3–2)

Tabulka soutěže

Obrázek