​​​​

HAVÍŘOV USPĚL V PRVNÍM KOLE PLAY-DOWN, MEČBOL MAJÍ PETROVICE

19. 3. 2019

Úvodní fáze play-down první ligy míří ke konci. Svoji sérii uzavřel vítězně Slovan Havířov, který počtvrté porazil Náchod a bude nasazen do série A pro druhé kolo. Tomuto cíli se přiblížily také Petrovice díky třetí výhře nad MVIL Ostrava.

Havířovští hráči měli zápas poměrně dobře rozehraný, když po čtyřiceti minutách vedli 2:0. Ve třetím dějství dokonce ještě zvýšili na rozdíl tří gólů, jenže domácí tým tento stav neudržel. Náchod začal proměňovat šance a vyrovnal na 3:3. Dvakrát se přitom střelecky prosadil Vojtěch Bureš. Prodloužení pak trvalo pouhých 43 vteřin, než za Slovan rozhodl Matěj Smeták. Tím Havířovu vybojoval postup do série A druhého kola play-down, kde se její vítěz zachrání v soutěži i pro další ročník.

Ke snadnější cestě za záchranou se přiblížily také Petrovice, které zvládly duel s Ostravou. MVIL doplatil na porážku 1:3 a sérii zatím ztrácí poměrem 2–3. To znamená, že pokud Petrovice výsledkově uspějí i příště, promění svůj mečbol. „Velmi důležité utkání, které jsme rozhodli v náš prospěch. Opět musím kluky pochválit, že na hřišti makali. Ve čtvrtek chceme sérii ukončit,“ potvrdil trenér domácích Martin Vlček.