{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


HURRICAN USPĚL V PŘESTŘELCE S KLADNEM, BLACK ANGELS ZDOLALI BIVOJE

Obrázek ke článku
20. 1. 2019

Žádné z utkání 20. kola první ligy rozhodně nenudilo. V každém zápase totiž padaly dvouciferné počty branek. Na čele soutěže zůstali Black Angels, kteří bodovali nad Bivojem Litvínov. Důležitou výhru získaly také Karlovy Vary proti Kladnu při skóre 10:9. Vyhrál i Náchod nad Slovanem Havířov a obsadil předposlední příčku.

Kladno šlo do zápasu s Karlovými Vary s nadějí dotažení se na tří pozici, po první třetině vedlo rozdílem dvou branek, ale rozhodující byla druhá část. Hurrican se vzchopili a šesti góly otočili zápas ve svůj prospěch. Kladno ještě usilovně dotahovalo, v devatenáctigólové přestřelce ale těsnou výhru slavili domácí.

Ústí se drží na pozicích zajišťující play off, těm se chtěly přiblížit také Petrovice, ale úspěšné nebyly. Během prvních sedmnácti minut padlo celkem sedm branek, domácí vedli po první třetině 5:2. Vedení si hlídali až do konce, velkou zásluhu na jejich výhře měli Jakub Kolstrunk (4+5) a Daniel Cabejšek (3+2).

Nejvíce branek padlo v sobotu v 1. lize ale v Českých Budějovicích a Kadani. Štíři si připsali po přestřelce s Exelsiorem Havířov čtvrtou výhru v řadě. Po první i druhé dvacetiminutovce byl zápas vyrovnaný, České Budějovice ale předvedly drtivou třetí třetinu, kterou ovládly jednoznačně 8:2 a i díky šesti kanadským bodům Radka Hanáka (4+2) rozhodly o své výhře.

Zápas mezi Náchodem a Slovanem Havířov nabídl souboj posledních dvou týmů tabulky a byl to vyrovnaný duel až do samotného konce. Náchod sice jako první inkasoval, po trefách dvou posil z Pardubic ale otočil vývoj ve svůj prospěch a Slovan už do vedení nepustil. 

Druhou pozici soutěže si upevnil Hattrick, který doma rozstřílel Start98. Brňané se ujali vedení po 96 vteřinách utkání, čímž určili ráz celého zápasu. Hosté se ve 14. minutě dvěma góly dotáhli na 3:2, v závěru první třetiny ještě jednou snižovali na rozdíl jediné branky, ale Brno zápas ze svých rukou nepustilo a nakonec vyhrálo rozdílem devíti branek.

Chomutov odehrál zápas proti MVILu v Kadani, prostředí v místní hale mu očividně svědčilo, jelikož nasázel nastřílel do sítě ostravského celku čtrnáct branek. MVIL hrál se svým soupeřem dlouhou vyrovnanou partii, utkání se zlomilo až ve třetí periodě, kdy Chomutov nastřílel sedm branek a výhrou se stále drží v souboji o třetí pozici.

Black Angels odpověděli na vítězství druhého Hattricku a sami zdolali Bivoj Litvínov. Po prvním dějství ztráceli Severočeši pouze jeden gól, ale Pražané začali postupně zvýrazňovat manko. Tým Litvínova v závěru ještě zkusil duel zdramatizovat, jenže neuspěl a podlehl 6:8. Black Angels tak jsou nadále lídrem soutěže s náskokem dvou bodů.


Výsledky 20. kola 1. ligy mužů

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 10:9

Florbal Ústí – Z.F.K. AQM Petrovice 10:5

FBC Štíři Č. Budějovice – Florbal Exelsior Havířov 12:8

Florbal Primátor Náchod – TJ Slovan Havířov 6:5

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice 13:4

Florbal Chomutov – 1. MVIL Ostrava WOOW 14:6

BLACK ANGELS – SK BIVOJ LITVÍNOV 8:6

Tabulka soutěže

Obrázek