{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JANEČEK: BRAL BYCH JAKO VELKÝ NEÚSPĚCH, KDYBY NÁM TO LETOS NEVYŠLO

Obrázek ke článku
23. 4. 2019

Trenér Black Angels (občas stále ještě hrající) Tomáš Janeček dokázal do nejvyšší soutěže po Spartě a Kladnu dovést již třetí tým. Tuto unikátní bilanci, ale i cestu svého týmu vyřazovacími boji či šance na úspěch v Tipsport Superlize hodnotí v rozhovoru.

Cesta Black Angels vyřazovacími boji byla vcelku hladká. Vnímali jste to tak?
To bych úplně netvrdil. Už Havířov nás perfektně prověřil v osobních soubojích. Hráli nepříjemně do těla, což jsme zúročili proti Varům. Vary byly určitě nejtěžším soupeřem v play-off. Dobře se na nás připravily a zejména v power play byla vidět zkušenost nakoupených hráčů. Třikrát dokázaly utéct hrobníkovi z lopaty – klobouk dolů. Na druhou stranu musím pochválit kluky, že se ani jednou nepoložili. A všechna tři prodloužení jsme byli aktivnější a zaslouženě si došli pro výhry. Vary nás perfektně připravily na finále. To, že jsme vyhráli všechny série 3:0, bylo dáno hlavně šířkou kádru, prakticky vše jsme odehráli na tři lajny a ve finále to byl klíčový faktor. Ve třetích třetinách jsme dominovali.

Kdybyste měl porovnat loňský ročník s tím letošním, v čem byl hlavní rozdíl?
Kdo nás sleduje, tak vidí, jaké pokroky kluci dělají. Každý rok jsme silnější, což je krásně vidět na statistikách. Letos jsme měli tři vyrovnané lajny, a to rozhodovalo zápasy v play-off. A mohli jsme se opřít o perfektní výkony gólmanů. Ondru (Ondřej Matiášek, pozn. red.) sice přibrzdilo zranění před play-off, ale Sigi (Daniel Körber, pozn. red.) to vzal na sebe a chytal celou vyřazovací část famózně.

Jedna věc je postup, druhá je dlouhodobé působení v superlize. Je tým připraven?
Myslím, že jsem již částečně odpověděl. Určitě se vyvarujeme chyb, které jsem zažil na Spartě a pak i na Kladně. Nebudeme výrazně nakupovat. Oba zmíněné postupy byly tak trochu ukvapené. Postoupili jsme hned v první sezóně a spíš srdíčkem a bojovností než kvalitou. S „Blekama“ jsme postoupili zaslouženě. Myslím, že už loni jsme byli připraveni, ale zastavila nás podpásovka pana Pazdery. Ten rok navíc v 1. lize nám pomohl. Rozehráli se nám mladí kluci a zažili jsme si herní stereotypy.

Dovedl jste do nejvyšší soutěže již třetí tým. Považujete se za odborníka na postupy?
Odborník asi ne, musí se sejít spousta věcí a je potřeba mít i štěstí. Ale je pravda, že když připočítám ještě dva postupy se Spartou a Chodovem v juniorské lize, tak už jich je pět, a to už je zajímavá bilance.

Když se v paměti vrátíte k postupům se Spartou a Kladnem, snesou srovnání s tím letošním?
Každý postup byl jiný. Spartu jsme chtěli vrátit do ligy, ale skřípalo to a postoupili jsme tehdy s odřenýma ušima až v baráži přes Pardubice. S Kladnem to byla neskutečná jízda s obrovským srdíčkem. Ti kluci ligu nikdy nehráli, ale ta touha byla obrovská, takže jsme zaskočili i favority. S „Blekama“ je to spojením skvělé party a vyústěním dlouhodobé práce. Už loni jsme byli druzí po základní části a letos jsme ji suverénně vyhráli. Bral bych to jako velký neúspěch, kdyby nám to letos nevyšlo.

Už máte na stole nabídky z prvoligových celků, které pošilhávají po postupu do superligy?
(Smích) Ne ne, žádná nabídka. A myslím, že postupů už bylo dost. Od teď chci začít sbírat medaile v superlize a pokud udržíme kádr a kluci budou na sobě makat jako doteď, tak do tří let by to mohlo klapnout. Díky za rozhovor a závěrem bych chtěl podpořit kluky z Hattricku. Držím palce v baráži, protože si ten postup za výkony v letošní sezóně určitě zasloužíte.

Tabulka soutěže

Obrázek