JAROMĚŘ BODOVALA V BUDĚJOVICÍCH, SLOVAN SESTŘELIL PETROVICE

1. 2. 2020

Gólová přetahovaná vyzněla lépe pro Jaroměř, Chomutov může mrzet ztráta bodů na palubovce předposledního Rožnova pod Radhoštěm, kde vedli již o tří góly a Slovan se přiblížil jedenáctému místu, když porazil Petrovice.

Na jihu Čech se strhla zajímavá přestřelka. Domácí Štíři se dostali během deseti minut do čtyřbrankového vedení, avšak jejich soupeři odpověděli pěti trefami za sebou, čímž otočili vývoj utkání na svou stranu. Od poloviny hrací doby tak nastala přetahovaná o vedení, které nakonec přistálo na kontě Jaroměře. Hosté odjeli z Českých Budějovic bohatší o tři body. Vyrovnaný zápas odehráli florbalisté Karlových Varů proti Znojmu. I když Jihomoravané vedli 1:0, Karlovarští se prezentovali pěti přesnými zásahy za sebou. I přes zvýšené úsilí Znojma se žádné větší překvapení nekonalo.

Petrovice proti Slovanu neuspěly ani podruhé. Meziměstské derby ukořistili pro sebe havířovští hráči, kteří si podmanili třetí dějství pěti góly a zvítězili s přehledem 9:3. Hattrickem zazářil Michal Kozelský. Chomutov si nechal utéct tříbrankové vedení v Rožnově pod Radhoštěm a odjel poražen. V posledních dvaceti minutách byli diváci svědky gólových slavností, když za záda brankářů napadalo celkem deset míčků. Havířovské Torpedo si mohlo pojistit svou pozici pro play-off, jenže v Praze nezachytilo úvod duelu proti Startu. V Kunraticích vládli domácí muži, kteří si nenechali utéct náskok a momentálně okupují šestou příčku.