VÍKEND OBRATŮ. ZÁPASY OTOČILI GULLIVERS, START98 I SLOVAN

21. 9. 2020

Až úplný závěr rozhodoval ve víkendových zápasech první ligy mužů. Třetí kolo soutěže se nevyvíjelo vůbec dobře pro florbalisty Startu98, kteří ztráceli dva góly na favorizované České Budějovice. Před koncem třetí části ale ukázali parádní obrat a získali všechny body. Podobně se předvedl i Slovan Havířov nebo Gullivers Brno.

Velkou zásluhu na vítězství Startu 8:6 nad Českými Budějovicemi měl Ivan Pergler. Díky jeho dvěma brankám z předposlední minuty se Pražané radovali z důležitého úspěchu. Kdo by to byl řekl v polovině střetnutí, kdy se Jihočeši trefili čtyřikrát za sebou a vedli 4:2. V tu chvíli Kunratice řešily nepříjemné komplikace, protože přišly o náskok dvou branek.

„Bylo to velmi vyrovnané utkání, které mohla vyhrát jakákoliv strana. Nám se dařilo být důrazní a aktivní a nakonec jsme rozhodli díky naší odvaze hrát přes střed,“ zhodnotil trenér Startu Adam Havránek. Štíři však nechali soupeře vrátit se do duelu už v průběhu posledního dějství, kdy se Pražané ještě před povedeným závěrem prosadili třikrát během čtyř minut.

Podle rozdílového střelce makali domácí hráči od začátku až do konce zápasu. „Rozhodla šťastná střela a myslím si, že soupeř bojoval srdnatě. Příště budeme ještě lepší,“ shrnul Pergler. České Budějovice nedotáhl k remíze ani Daniel Drobiš, který dal hattrick. I to bylo v součtu málo. „Mohl jsem dát tak o tři góly víc. Prohra jde i docela za mnou,“ uvažoval Drobiš.

Díky třem bodům poskočil Start98 na desáté místo tabulky po neúplném třetím kole. Pro Štíry jde o ztrátu v bitvě o čelo soutěže, kde zůstávají díky lepšímu skóre Bulldogs Brno. Ti navíc mají zápas k dobru.

Podobná otočka se podařila také Slovanu Havířov na hřišti Znojma. Jihomoravané zvyšovali v půlce třetí třetiny na 4:2, jenže normální hrací doba přinesla výsledek 4:4. Za Slovan vyrovnával Lukáš Hrubý, jenž se potom trefil i v prodloužení a zajistil hostům cenný druhý bod.

Prakticky stejně triumfovali Gullivers Brno, jimž vyšla závěrečná fáze a dohnali dvoubrankové manko. Chvilku po začátku prodloužení pak vystřelil přesně Jakub Matula, završil bilanci 3+0 a posunul Gullivers na šestou pozici.

Naopak poměrně přesvědčivě vyšly z víkendu Karlovy Vary. Aktuálně třetí tým pořadí si udělal pohodný náskok a nováčka FBC Letka deklasoval 12:6. Šest bodů nasbíral do produktivity Michal Klápa za čtyři góly a dvě asistence. Zbývající program kola se potom odložil kvůli situaci kolem koronaviru.

Výsledky 3. kola 1. ligy mužů

FB Hurrican Karlovy Vary – FBC Letka Toman Finance Group 12:6 (branky: 10. Michal Klápa, 19. Dominik Emlar, 19. Michal Klápa, 20. Jan Běloch, 30. Michal Klápa, 31. Daniel Nicklas, 35. Dominik Emlar, 35. Matěj Korbel, 40. Daniel Nicklas, 49. Michal Klápa, 53. Matěj Korbel, 56. Dominik Emlar - 13. Jiří Šincl, 25. Dominik Hubl, 35. Jiří Šincl, 43. Jakub Smrčka, 50. Radim Kahánek, 55. Jan Hranický) VIDEOOHLASY

TJ Znojmo LAUFEN CZ – TJ Slovan Havířov 4:5p (branky: 9. Vojtěch Procházka, 22. Petr Čihal, 38. Jozef Kriš, 50. Jan Novák - 2. Radim Ivan, 45. Michal Kozelský, 58. Michal Kozelský, 59. Lukáš Hrubý, 61. Lukáš Hrubý) VIDEOOHLASY

FAT PIPE Start98 Kunratice – FBC Štíři Č. Budějovice 8:6 (branky: 5. Patrik Chládek, 10. Jan Novotný, 31. Jan Novotný, 46. Radim Slunečko, 48. Jan Diviš, 50. Adam Kulík, 59. Ivan Pergler, 59. Ivan Pergler - 14. Tomáš Hanák, 22. Tomáš Hanák, 29. Daniel Drobiš, 30. Michal Matějček, 45. Daniel Drobiš, 54. Daniel Drobiš) VIDEOOHLASY

TJ Sokol Jaroměř – Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 4:5p (branky: 14. Michal Janeček, 21. Michal Nožička, 21. Petr Hašek, 52. Petr Hofman - 8. Jakub Matula, 36. Lukáš Vancl, 56. Václav Černoch, 60. Jakub Matula, 61. Jakub Matula) VIDEOOHLASY