JIŽNÍ MORAVĚ KRALUJÍ BULLDOGS, PETROVICE OLOUPILY ŠTÍRY

5. 10. 2020

Úspěšné derby oslavili florbalisté Bulldogs Brno. V šestém kole 1. ligy mužů zdolali Znojmo a vládnou jižní Moravě. Nečekaně zaváhaly České Budějovice, jež nechaly všechny body posledním Petrovicím. Divoký zápas ustály Karlovy Vary na hřišti Jaroměře a dále bojují o čelo.

Z jihomoravského derby vyšli vítězně Bulldogs Brno, kteří bodovali nad Znojmem. Ve vyrovnané bitvě obstáli 5:3, když ve třetí třetině získali klíčový náskok. Do té doby se hosté drželi na dostřel a doufali, že uhrají aspoň remízu. Blíže než na kontaktní rozdíl se však Znojmo už nepřiblížilo.

Skóre za Bulldogs otevřel po necelé minutě hry Tomáš Pešek, jehož doplnil mimo jiné i dvougólový střelec Petr Koláčný. Právě on vstřelil poslední branku zápasu a potvrdil brněnskou výhru. Po čtyřech duelech tak patří Brňanům třetí příčka s devíti body.

„Soupeř přijel hodně dobře připravený a vůbec nám to neusnadnil. Znojmo bylo výborné v osobních soubojích a čekalo na svoji šanci,“ řekl trenér buldoků Jan Kyzlink. A přiznal, že se jeho mužstvo s hrou protivníka nejdřív trochu pralo. „Po nějaké době jsme se ale zlepšili a začali jsme souboje vyhrávat,“ podotkl.

Překvapení přišlo v dohrávce mezi Petrovicemi a Českými Budějovicemi. Jihočeští florbalisté ztratili utkání s posledním týmem soutěže 3:4, papírový outsider naopak zaznamenal první body v sezoně. Pro Štíry jde o třetí porážku z předchozích čtyř kol. Jediný úspěch z těchto střetnutí si připsali v sobotu proti Slovanu Havířov (8:5).

„Hráli jsme dobře. Konec byl sice trošku hektický, ovšem tři body jsou doma a jedeme dál,“ poznamenal po vydřené výhře petrovický gólman Petr Maláč.

Karlovy Vary měly velké problémy s Jaroměří, i když v první třetině vedly už 4:0. Hostující celek obrátil na 6:4 a těšil se z náskoku do druhé půlky duelu. Podobnou otočku ale následně ukázal také Hurrican a odvrátil tak potenciální nečekanou prohru.

Na čele tabulky se udrželo Ústí díky vysoké výhře nad Gullivers. Severočeští hráči nastříleli v Brně sedm branek, přestože ještě v polovině utkání platila remíza 1:1. V horní polovině pořadí zůstala FBC Letka, která přetlačila Start98 o jedinou trefu 6:5.

Výsledky 6. kola + předehrávka 8. kola 1. ligy mužů

FBC Letka Toman Finance Group – FAT PIPE Start98 Kunratice 6:5online / videoohlasy

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers – Florbal Ústí 1:7online / videoohlasy domácí, videoohlasy hosté

TJ Slovan Havířov – FBC Štíři Č. Budějovice 5:8online / videoohlasy

TJ Sokol Jaroměř – FB Hurrican Karlovy Vary 7:10online / videoohlasy

Bulldogs Brno – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:3online / videoohlasy

Z.F.K. Petrovice – FBC Štíři Č. Budějovice 4:3online / videoohlasy domácí, videoohlasy hosté