{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KANONÝŘI KLADNO ORGANIZUJÍ 77 VENKOVNÍCH TRÉNINKŮ TÝDNĚ

Obrázek ke článku
21. 4. 2021

Těžké časy snad již vystřídaly ty světlejší, čehož patřičně využili Kanonýři Kladno. Od středy 14. dubna klub pravidelně organizuje venkovní tréninkové jednotky pro všechny své kategorie. „Je určitě super, že můžeme trénovat po takhle dlouhé době jako tým,“ pochvaluje si juniorský florbalista Matěj Zíka.

Každý florbalista se již jistě těšil na den, kdy se bude moct po dlouhé době setkat se svými spoluhráči a kdy chytne florbalku do ruky jinde než doma v obýváku. Klub Kanonýři Kladno to necítil jinak, i proto se do restartu tréninků pustil s patřičnou vervou. Již ve středu 14. dubna, tedy dva dny poté, co Vláda České republiky vydala rozhodnutí k venkovnímu organizovanému sportu, spustil 77 venkovních tréninkových jednotek týdně, kterých se účastní na 220 hráčů ve skupinkách po dvanácti. 

„Většina našich družstev trénuje v režimu čtyřikrát týdně. Každý tréninkový den mají k dispozici tři volné termíny pro jednotlivá venkovní sportoviště,“ uvádí šéftrenér kladenské mládeže Michal Skuhrovec v klubovém videoklipu.

Děti všech věkových kategorií tak mají možnost na různých venkovních hřištích potrénovat své reflexy, dovednosti s florbalkou nebo osobní souboje formou her předem nachystaných pro dvojice. „Bylo to super, po dlouhé době jsme si zatrénovali a moc mě to bavilo,“ pochvaluje si jeden z těch nejmenších, elév Tadeáš Seidl.

Do tréninku se s chutí pustili také starší hráči, i junioři již restart netrpělivě očekávali. „Je určitě super, že můžeme trénovat po takhle dlouhé době jako tým. S klukama se vidíme po strašně dlouhé době a trénování doma nemělo takový důraz na rozvoj osoby a charakteru, což je za mě v tomto sportu důležité. Jsem rád, že se taková možnost vůbec naskytla,“ uzavírá Matěj Zíka.

Tabulka soutěže

​​

Obrázek