KANONÝŘI OBRÁTILI DUEL, HAVÍŘOVSKÉ DERBY BERE TORPEDO

27. 9. 2020

Premiéra kladenského týmu nabídla velký zvrat v úplném závěru utkání s Jaroměří, neboť kanonýři v posledních pěti minutách skórovali hned čtyřikrát. Ve čtvrtém kole soutěže se rovněž utkaly oba havířovské celky, úspěšnějšími se stali hráči Torpeda. Zvítězili také florbalisté Ústí, Karlových Varů, Znojma a Gullivers.

Kladenští kanonýři teprve v tomto kole zasáhli do programu soutěže. Tým, který má vysoké ambice, nastoupil na palubovku Jaroměře. „Bylo vidět, že jsme měli dlouho pauzu kvůli COVIDU-19. Ze začátku nám to nelepilo, ale to jsme čekali. Mentálně nám to nešlo ani během tréninků,“ upřímně prozradil nejlepší hráč kanonýrů Matyáš Bachmaier, který tak odkázal na absenci v předešlých kolech 1. ligy mužů.

I dle vyjádření aktérů zápasu vše ale směřovalo k prohře Kladna. Ještě pět minut před koncem domácí vedli dokonce 5:2. „Padesát pět minut jsme byli koncentrovaní, byli jsme asi i lepší. Bloky, herní nasazení, musím za to pochválit celý tým. Pak ani nevím, co se stalo. Ty naše koncovky a výsledek velmi mrzí, když neurveme doma body,“ řekl zklamaně nejlepší hráč Jaroměře Michal Nožička.

Kanonýři totiž právě v poslední fázi utkání zcela ovládli hřiště a zápas překlopili na svou stranu čtyřmi slepenými brankami. Nutno podotknout, že ani jeden hráč v tomto úseku neskóroval dvakrát. Poslední zásah přišel dvacet osm vteřin před koncem z hokejky Marka Pixy. „My jsme vážně nadšení ze zisku bodů, protože když jsem při oddechovém času ve třetí třetině mluvil s týmem, tak jsem jim řekl, že z toho musíme udělat minimálně spravedlivou výhru a to se stalo,“ prozradil trenér vítězů Jan Pazdera. A následně dodal na závěr: „Jsem velmi rád, že jsme nic nezabalili a velkou bojovností a štěstím jsme šli naproti zisku bodů,“

I zápas mezi FBC Letka Toman Finance Group a TJ Znojmo LAUFEN CZ dopadl výsledkem 5:6. Domácí nejdříve těsně vedli, jenže druhá část vyzněla jednoznačně pro znojemské florbalisty. Opanovali ji 5:1 a náskok si udrželi až do konce zápasu, přestože se domácí do posledních vteřin dotahovali.

Střetnutí Bulldogs Brno a Florbal Chomutov se jako jediné neuskutečnilo. Důvodem odkladu je velký počet chomutovských hráčů, kteří jsou postiženi karanténou v souvislosti s COVID-19.

V duelu mezi Sokolem Brno I EMKOCase Gullivers a FBC Štíři Č. Budějovice diváci viděli velmi rozdílné třetiny. V té první se domácí hráči téměř k ničemu nedostali a štíři vedli 3:0. Poté se hra vyrovnala a závěrečnou část Gullivers ovládli šesti brankami. Celkově tento zápas skončil 8:6. Bodově se nejvíce dařilo Tomáši Hanákovi, který je v tomto ohledu nejlepším v 1. lize. Ani jeho čtyři body však na vítězství budějovického týmu nestačily.

Také v utkání TJ Slovanu Havířov s Torpedem Havířov rozhodla třetí třetina. Městské derby, jemuž v tamní sportovní hale přihlíželo 368 diváků, nabídlo dvě vyrovnané dvacetiminutovky. Po druhé pauze již dominovali florbalisté Torpeda, neboť ovládli závěr čtyřmi trefami. Z pohledu domácího Slovanu dopadlo skóre v poměru 3:8.

Čtvrté kolo nabídlo rovněž souboj florbalistů z Ústí nad Labem a kunratického Startu. Ústečtí florbalisté o své výhře rozhodly hned v úvodu utkání, neboť už v 17. minutě měli náskok 6:0. Pražané se sice následně dokázali prosadit, na vítězství domácích to ale nic nezměnilo a obrat se nekonal. Ústí slavilo výhru 12:6, přičemž na celé polovině gólů měl zásluhu Dominik Beneš. Mladý florbalista si připsal hattrick a totožný počet asistencí. Jeho tým se navíc dostal na čelo tabulky soutěže.

Druhý tým 1. ligy, tedy Karlovy Vary, cestoval až do posledních Petrovic. Domácí hráči, kteří nastoupili teprve do druhého zápasu, ale ani tentokrát na první body nedosáhli. Karlovarští je předčili především v efektivnosti, v posledních deseti minutách přidali tři přesné zásahy a celkově zvítězili 5:3. Trojici bodů zaznamenal v dresu hurikánů Michal Klápa.