KANONÝŘI PÁLILI V PRODLOUŽENÍ, START98 TRÁPIL ÚSTÍ

26. 2. 2022

Vyřazovací fáze začala také florbalistům v první lize. Nejvyrovnanější bitvu hostily Karlovy Vary, kde vydřelo první bod čtvrtfinále Kladno. O jedinou branku uspělo Znojmo a Ústí, zatímco vyšším rozdílem zvítězili Bulldogs Brno.

Po patnácti minutách ztráceli Kanonýři dva góly na Karlovy Vary, přesto se jim podařilo srovnat a nakonec rozhodnout v prodloužení. Rozdílovou branku zaznamenal Ondřej Papoušek. V normální hrací době, ale také o jedinou trefu, zvítězilo Znojmo nad Gullivers.

Premiérovou výhru bere i lídr základní části z Ústí, který se ovšem se Startem98 celkem natrápil. Severočeši museli přečkat krušný závěr, aby oslavili vítězství 4:3. O pět branek uspěli Bulldogs Brno, když rozstříleli 9:4 Chomutov. Bilancí 1+2 se blýskl Josef Žižka, jehož následovali dvougóloví střelci Adam Konečný či Jakub Marek.

Výsledky 1. čtvrtfinále 1. ligy mužů

FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 4:5p (2:1, 1:2, 1:1 – 0:1)
Branky: 14. Strachota, 16. Strachota, 34. Smolka, 55. Klápa – 19. Pixa, 27. Šnajdr, 36. Papoušek, 51. Höffer, 62. Papoušek. Rozhodčí: Kapr – Tichý. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Diváků: 230. Zásahy brankářů: Váradi 24 – Macík 26. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

Bulldogs Brno - DDQ Florbal Chomutov 9:4 (2:1, 3:2, 4:1)
Branky: 12. Mráz, 18. Kadavý, 21. Konečný, 29. Zajíček, 34. Marek, 42. Michálek, 49. Žižka, 53. Marek, 57. Konečný – 17. Halej, 25. Linc, 31. Šafařovský, 60. Melíšek. Rozhodčí: Krátký – Vojkůvka. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. Diváků: 135. Zásahy brankářů: Haltmar 12 – Štěpánek 17. ONLINE | OHLASY DOMÁCÍ | OHLASY HOSTÉ

TJ Znojmo LAUFEN CZ - Sokol Brno I EMKOCase Gullivers 7:6 (2:3, 2:0, 3:3)
Branky: 1. Blažek, 3. Mašek, 28. Mašek, 30. Kucharič, 44. Blažek, 49. Mašek, 52. Blažek – 7. Černoch, 18. Bouška, 20. Videman, 50. Černoch, 53. Suchomel, 54. Dokládal. Rozhodčí: Baloun – Sommer. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváků: 223. Zásahy brankářů: Hándl 18 – Krupa 26. ONLINE | OHLASY

Florbal Ústí - FAT PIPE Start98 Kunratice 4:3 (1:1, 0:0, 3:2)
Branky: 11. Fuchsig, 42. Trčka, 53. Fuchsig, 53. Vavruška – 16. Lebeda, 50. Kulík, 59. Strnad. Rozhodčí: Vlček – Žofka. Vyloučení: 4:2 + Prášek (STA) 5min. Využití: 0:2. Diváků: 333. Zásahy brankářů: Netopilík 21 – Lupoměch 29. ONLINE | OHLASY