​​​​

KARLOVY VARY POKRAČUJÍ BEZE ZTRÁTY, KLADNO ZDOLALO START98

20. 10. 2019

Mnoho gólů padalo v sedmém kole první ligy mužů. Většina utkání skončila jasnými výhrami, ale objevily se i vyrovnané bitvy. Zatímco si tak vedoucí tým tabulky Karlovy Vary poradil s Rožnovem, Kladno nebo Bulldogs bojovali až do posledních minut.

Hned pět týmů nastřílelo v uplynulém kole deset a více branek. Vysoké vítězství 11:5 si připsal Chomutov nad Gullivers Brno, když se trefil hned sedmkrát v poslední třetině. Desetigólovým rozdílem si poradilo s Petrovicemi Ústí, kterému pomohli k výsledku 11:1 hlavně tříbodoví Josef Novák (3+0), Ondřej Kawulok (2+1) nebo Radim Kühnel (0+3).

Výhru 10:5 nad Českými Budějovicemi zaznamenalo Znojmo. A to navzdory remíze 1:1 po prvním dějství. Utkání se zlomilo během prostřední části hry, ve které Jihomoravané utekli do vedení o čtyři góly. Bez problémů se dařilo i Exelsioru Havířov, jemuž vyšel zápas s Jaroměří výsledkem 15:4. V bodování vynikl zejména havířovský Adam Feber se třemi brankami a dvěma asistencemi.

První místo udržely Karlovy Vary díky úspěchu 14:2 nad Rožnovem, který nastoupil s deseti hráči do pole. Domácí Hurrican tak celkově zvítězil 14:2, pět bodů šlo na konto Michala Klápy (4+1) a Michala Strachoty (1+4). „Chtěl bych pochválit kluky za koncentraci po celý zápas vzhledem k sestavě soupeře, která dnes přijela. Zároveň děkuji Rožnovu, že duel nevypustil a bojoval až do konce,“ komentoval trenér Varů Petr Pánek.

Naopak výsledkově vyrovnanou bitvu absolvovalo Kladno proti Startu98. Přestože Kanonýři vedli už o čtyři branky, Pražané je ještě potrápili a ke konci se snažili dotáhnout na remízu. To jim však nevyšlo a podlehli Středočechům 5:7. Jediný gól potom rozhodoval mezi Bulldogs Brno a Slovanem Havířov, kdy rozdílovou trefu na 4:3 dal necelých šest minut před závěrečným hvizdem Lukáš Punčochář.