​​​​​​​

KARLOVY VARY SMETLY LITVÍNOV

1. 2. 2019

Třiadvacáté kolo prvoligové soutěže bylo odstartováno den před prvním únorovým víkendem, kdy se na západě Čech proti sobě postavili florbalisté Karlových Varů a Litvínova. Třetímu celku tabulky trvalo jednu třetinu, než se dostal do požadovaného tempa. Bivoje nakonec smázl v poměru 10:5.

V karlovarské sportovní hale se skóre otevíralo už v polovině třetí minuty, kdy šli do vedení žlutočerní. Ti si vytvořili v rámci deseti minut náskok 3:0, na čemž mohli stavět, jenže domácí nabrali o první přestávce v šatně druhý dech. Postupně se dostávali zpět do smolně rozehraného střetnutí a nepouštěli své soupeře do žádných gólových šancí. V roli střelce se blýskl Michal Klápa, který pětkrát zamířil přesně za záda Lukáše Chyny. Hosté se opět projevili až v posledních minutách třetí třetiny, kdy už jen kosmeticky upravili skóre. Z padesáti střel se Karlovarští mohli desetkrát radovat a hlavně si připsat tři důležité body do tabulky.