{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


KDO BUDE VE FINÁLE PRVNÍ LIGY? O POSTUP ZABOJUJÍ HATTRICK S ÚSTÍM

Obrázek ke článku
15. 3. 2019

Na programu je další kolo play-off. V první lize mužů zůstávají čtyři týmy, které se pokusí postoupit do nejvyšší soutěže. Jedno ze semifinále obstarají Hattrick Brno a Florbal Ústí, mezi nimiž se dají čekat dramatické bitvy.

Hráči z Brna zvládli vstup do vyřazovací fáze s přehledem. Čtvrtfinále proti Českým Budějovicím ukončili v nejkratším možném čase a postoupili po výsledcích 17:4, 4:0 a 11:5. Druhé mužstvo základní části tak potvrdilo, že patří mezi adepty na titul.

Ústí mělo cestu mezi nejlepší čtveřici o něco složitější. Do play-off totiž šlo až ze šesté pozice a muselo si poradit se třetím Chomutovem. Právě papírový favorit na úvod série zvítězil 5:3, nicméně od té doby se dařilo jen Ústečanům. Krok za krokem nasbírali výhry 8:3, 9:7 a 4:3, což znamenalo pokračování v soutěži.

„S variantou Ústí jsme počítali víceméně od posledního kola základní části. Jedná se o kvalitní tým se silnými individualitami a týmovým duchem,“ podotkl trenér Hattricku Marek Fiala. Jeho svěřenci na tohoto soupeře narazili v základní části dvakrát – jednou těsně podlehli 5:6 po prodloužení a následně urvali výsledek 5:4.

Brněnský kouč proto očekává těžkou sérii ve vysokém tempu a nasazení. „Věřím, že prodáme zkušenosti, individuální kvalitu, přípravu a to, že ‚Společně jsme Hattrick‘,“ přeje si Fiala. „Silnou stránku Ústí vidím v první lajně a v tom, že kluci spolu hrají už dlouhou dobu. V jejich hře už je spousta automatismů,“ doplnil.

Ústečtí florbalisté půjdou do semifinále pod vedením trenéra Marka Vojty. „Připravíme se stejně jako na jakéhokoliv jiného soupeře,“ uvedl v rozhovoru pro klubový facebook. Zároveň zmínil, že v semifinále je již skoro jedno, proti komu se hraje. „Podíváme se na nějaká videa a hlavně zregenerujeme,“ řekl bezprostředně po konci čtvrtfinále.

„Víme, že Hattrick je určitě kvalitní soupeř a bude favorit série. Nicméně také víme, že máme na to být Hattricku minimálně vyrovnaným soupeřem a můžeme překvapit,“ nepochyboval Vojta. Úvodní dva zápasy semifinále budou hostit Brňané o víkendu 16. a 17. března. Dějištěm obou utkání se stane hala v Maloměřicích.

Tabulka soutěže

Obrázek