LITVÍNOV ZVÍTĚZIL I PODRUHÉ, SVITAVY SROVNALY STAV SÉRIE

1. 4. 2018

V neděli pokračovalo 2. kolo play down 1. ligy mužů druhými zápasy. Litvínov opět nastřílel dvouciferný počet branek do sítě Chomutova, nejvíce se mu povedla první třetina, a vede tak 2-0. Hattrick sice po první i druhé třetině držel vedení na své straně, Svitavy však rozhodly v sedmé minutě prodloužení a srovnaly stav série na 1-1.

Litvínov vstoupil i do druhého utkání rychlou brankou, tentokrát ale první třetinu proti Chomutovu zvládl lépe, když si v ní vybudoval čtyřbrankový náskok. Pomohlo mu také pětiminutové vyloučení Vlčka, po němž dal Bivoj dvě branky. Přestože byl počet střeleckých pokusů vyrovnaný, v efektivitě se po celý zápas dařilo více domácím, Chomutov jen čtyřmi góly korigoval vysokou porážku. „Výsledek zřejmě ovlivnila zranění. My jich také pár máme, ale chomutovští vypadají, že počítají větší ztráty,“ hodnotil pětibodový muž zápasu v dresu Litvínova Daniel Hulič.

Svitavy po porážce rozdílem sedmi branek z prvního zápasu nezačaly ani ten druhý dobře, když v 15. minutě prohrávaly 3:0. Dvěma rychlými góly dokázaly snížit, Hattrick se ovšem ještě prosadil čtyři vteřiny před koncem třetiny. I ve druhé části celek hostí pouze dotahoval, srovnat se mu povedlo až ve třetí části. Duel dospěl do prodloužení, v němž rozhodl v 67. minutě o vyrovnání série na 1-1 svitavský David Říha. „Opět jsme dobře vstoupili do utkání a vytvořili si náskok. Bohužel jsme duel ztratili nedostatečným přistupováním k hráčům soupeře, kterým jsme často umožnili volnou střelu,“ řekl po porážce domácí trenér Marek Fiala.