NA DRUHÉ MÍSTO ŠLO KLADNO, ÚSTÍ ZVLÁDLO DERBY S CHOMUTOVEM

17. 11. 2019

Tabulce první ligy mužů stále vládnou Karlovy Vary. Z druhého místa však spadl o příčku níže Chomutov, který nestačil na Ústí a přenechal svoji pozici Kanonýrům Kladno. Poprvé v sezóně slavil tříbodové vítězství Rožnov, když obrátil skóre proti Českým Budějovicím.

Hurrican Karlovy Vary se udržel na čele soutěže díky vysoké výhře nad Torpedem Havířov. Na kanonádě 10:2 se podílel hned pěti trefami Daniel Nicklas, ke kterému se přidal se čtyřmi asistencemi Jan Zavadil. Florbalisté Havířova přitom ztratili všechny body také v neděli, kdy v předehrávce čtrnáctého kola podlehli Ústí 2:11.

Naopak Ústí mělo o tomto víkendu stoprocentní bilanci. O den dříve si totiž výsledkově poradilo s Chomutovem 9:1 a ovládlo severočeské derby. Chomutov navíc kvůli porážce uvolnil druhou pozici tabulky Kladnu, které v dramatické bitvě přetlačilo 7:6 Znojmo. Hlavními strůjci úspěchu domácích hráčů byli Marek Pixa (3+1) a Jan Louvar (1+3). Pouze bod za Kanonýry jsou Bulldog Brno po vítězství nad Startem98. Také jihomoravský tým vyhrál 7:6 potom, co smazal manko 0:1 a 2:3.

Do elitní osmičky soutěže proklouzla Jaroměř. Tamější Sokol si odvezl plný počet bodů z Petrovic, kde porazil domácí mužstvo 10:7. „Ve třetí třetině jsme opět neudrželi koncentraci a soupeře pustili do zápasu. Toto se nám vymstilo už v několika utkáních, ale dnes jsme jej dovedli do vítězného konce,“ přemítal trenér hostů Tomáš Křovina.

Premiérový úspěch za tři body jde na konto Rožnova. Jeho hráči ztráceli na České Budějovice před třetí třetinou 1:3, jenže ani to je nezastavilo v cestě za vítězstvím. Petr Burýšek vyrovnal dvěma góly a rozhodnutí přinesl v posledních čtyřech minutách Josef Viktořík. Rožnov se tak přiblížil dva body za dvanáctý Slovan Havířov, který prohrál na půdě brněnských Gullivers jednoznačně 2:11. Tahounem produktivity domácích se stal se čtyřmi brankami a třemi přihrávkami Adam Bouška.