NEDĚLNÍ ZÁPAS V KLADNĚ MUSEL BÝT ODLOŽEN, HAVÍŘOV ZDOLAL NÁCHOD

28. 10. 2018

Sváteční neděla měla zakončit 10. kolo 1. ligy mužů, zápas Kladna s Chomutovem byl ale nakonec odložen. V jediném nedělním duelu otočil Exelsior Havířov nepříznivý vývoj utkání s Náchodem. V sobotu Petrovice doma nestačily na nováčka z Budějovic, Karlovy Vary si odvezly tři body z Litvínova, MVIL se podruhé za sebou raduje z tříbodového vítězství a ve večerní šlágru kola vyhrálo Ústí nad Hattrickem v prodloužení.

Úvodní utkání sobotního programu se odehrálo v Petrovicích u Karviné, kam zavítal nováček z Budějovic. Po opatrném začátku se hosté ve druhé třetině dostali do tříbrankového vedení, které ubránili až do konce utkání. Trenér Štírů může být potěšen, že na výhře 7:4 se podílelo hned sedm různých střelců. V dalším zápase se střetly týmy Litvínova a Karlových Varů. Velice bojovné utkání nakonec dopadlo lépe pro hostující Hurrican, který zvítězil 7:5. Domácím na body nestačil ani hattrick Ondřeje Krejčího.

Malé derby se odehrálo v Havířově, kde se proti sobě postavily týmy Slovanu a MVILu. První třetina dopadla lépe pro ostravský celek, který zvítězil 2:1. V úvodu prostřední pasáže hosté odskočili do vedení 4:1. Poté však měli hráči Slovanu k dispozici dva nájezdy, ale pro jejich smůlu ani jeden neproměnili. MVIL pak poměrně v poklidu kontroloval výsledek a došel si pro důležitou výhru 7:2, kterou se odpoutal z posledního místa v tabulce. Šlágr celého kola se odehrál v sobotu večer v Ústí nad Labem. Do sportovního centra Sluneta totiž zajížděl vedoucí Hattrick. Velice vyrovnaný zápas plný zvratů nakonec dospěl až do prodloužení, kde byli šťastnější domácí. Ústí tak porazilo favorita celé soutěže 6:5 v prodloužení.

V neděli se mělo 10. kolo 1. ligy mužů uzavřít dvěma zápasy, souboj mezi Kladnem a Chomutovem ale musel být odložen. V SH BIOS se při vytrvalém dešti vytvořily na hrací ploše kaluže a duel se bude muset odehrát v náhraním termínu.

Náchod po dlouhé cestě v Havířově jako první inkasoval, ale v první třetině otočil skóre ve svůj prospěch a dostal se do dvoubrankového vedení. O to však v polovině utkání přišel, Havířov potrestal vyloučení Hrubého na pět minut. Čtyři a půl minuty se Náchod využitou přesilovkou dotáhl na rozdíl jediné trefy, následnou hru bez brankáře však ke srovnání nevyužil a navíc při ní inkasoval.