{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NOVÁČEK PRVNÍ LIGY VE ČTVRTFINÁLE PROTI AMBICIÓZNÍMU KLADNU

Obrázek ke článku
6. 3. 2020

Florbalisté Jaroměře se vyhnuli předkolu, když s náskokem tří bodů startují play-off ze šesté pozice. Pro čtvrtfinále si je vybralo Kladno, které má v aktuální sezoně ty nejvyšší ambice. Jak se bude série vyvíjet?

Kanonýři skončili po základní části třetí a na výběr tak měli mezi Jaroměří a Chomutovem. „V našem ohledu jsme zohlednili vzájemné zápasy v sezoně, halu a způsob hry soupeře,“ říká Jan Pazdera, trenér Kladna a bývalý vůdce mladoboleslavské střídačky. Je si dobře vědom, že Jaroměř v zimě posílila díky střídavým startům z Liberce. „Los jsme netrpělivě sledovali, nicméně jsme to čekali,“ zní z Jaroměře.

Kladno je velmi přesné v proměňování přesilových her. Sokolu bude hrozit s dosavadní bilancí třiapadesáti procent zužitkovaných početních převah. Jako v každé fázi play-off se budou hodně sledovat výkony brankářů na obou stranách. V bráně Kanonýrů dostává největší prostor Ondřej Lupoměch, který se pyšní s úspěšností 80%. Záda mu kryjí Oskar Blaha a Radek Kulhan. Mezi třemi tyčemi Jaroměře by se mohla objevit až trojice gólmanů. V sezoně k nejvíce střetnutí zasáhli Šimon Špaček, Dušan Völgyi a Jiří Veinfurter

„Jaroměř bude tvrdě bránit a čekat na naše chyby, které bude chtít trestat z protiútoků. Ty má opravdu silné,“ je známo Janu Pazderovi. Jeho svěřenci by si měli dát pozor na Dominika Emlara, jenž zaznamenal 54 kanadských bodů. Šestatřicet z celkově 184 branek obstaral kladenský Ondřej Riebauer. Jak se ostrostřelcům povede ve čtvrtfinále?

Úspěch
Odstavec uložen
Úspěch
Odstavec uložen

A jak jsou spokojeni se základní části na Kladně? „Před sezónou byly naše ambice vyšší. S ohledem na její průběh, některé nepříjemné změny a kolísavý standard naší hry můžeme být s třetím místem spokojeni.“ „Chceme se porvat o postup stejně jako soupeř. Věřím, že pro diváky to bude atraktivní souboj,“ říká Martin Klapka.


Tabulka soutěže

​​

Obrázek