{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


O ČTVRTFINÁLE PRVNÍ LIGY ZABOJUJÍ START98 A BUDĚJOVICE

Obrázek ke článku
25. 2. 2020

Atraktivní série předkola play-off čekají o víkendu první ligu mužů. V jedné z nich si o postup do čtvrtfinále zahraje sedmý Start98, který si vybral za soupeře desáté České Budějovice. A trenéři obou mužstev se těší na kvalitní zápasy.

Florbalisté Kunratic bojovali do posledního kola o šesté místo, které by jim zaručilo přímý postup do vyřazovací fáze. Rozhodující utkání s Jaroměří ale prohráli 8:10. Trenér Startu98 Adam Havránek přesto hodnotí základní část celkem pozitivně. „Na jednu stranu mě mrzí porážky z prosince a naše slabé výkony, které nás připravily o lepší umístění. Naopak jsem rád, že jsme odehráli velmi dobré zápasy s týmy z horní části tabulky,“ uvedl.

Díky sedmé příčce si Start98 vybíral protivníka pro předkolo play-off. Z dvojice Znojmo – České Budějovice nakonec zvolil Jihočechy, s nimiž letos má vyrovnanou bilanci po výsledcích 10:7 a 8:13. „Myslím si, že série je otevřená. Odehráli jsme s nimi dvě atraktivní utkání se spoustou branek,“ konstatoval Havránek. Celkově tak věří, že se Pražané dobře připraví a sérii zvládnou.

Budějovice půjdou do předkola jako desátý tým základní části. Zároveň jsou rádi, že se vyhnuli play-down, protože od jedenáctých Gullivers Brno je dělil jediný bod. „Nepovedl se nám začátek sezóny a prohráli jsme asi pět zápasů o gól. Tím jsme se namočili do situace, kdy jsme ještě tři kola před koncem bojovali o samotné předkolo,“ sdělil trenér Štírů Lukáš Malý.

Také kouč Budějovic vidí postupové šance padesát na padesát. „Očekáváme, že soupeř bude hrát pěkný florbal a že půjde o vyrovnanou, férovou sérii. Jsme rádi, že si nás Start vybral – pro nás rozhodně přijatelnější varianta než jet jeden den do Havířova a hned potom do Budějovic,“ uznal Malý.

První duel série se uskuteční v sobotu 29. února od 18.30 v Kunraticích. O den později se týmy utkají od 16 hodin na jihu Čech.

Tabulka soutěže

Obrázek