{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

PAVEL KOŽUŠNÍK: Z TÝMŮ V PLAY-OFF MÁME NEJHORŠÍ FORMU

Obrázek ke článku
27. 2. 2019

Florbalisté Black Angels, jakožto vítězové základní části, měli možnost první volby soupeře. Jejich volba padla na havířovské Torpedo, se kterým si letos dvakrát jednoznačně poradili. Nejprve zvítězili na domácím hřišti 14:2 a poté si odvezli tři body také z Havířova po výhře 13:5. V play-off však očekává trenér Tomáš Janeček o poznání těžší zápasy.

Pavel Kožušník, Florbal Exelsior Havířov

Do čtvrtfinále si vás vybral vítěz základní části tým Black Angels. Byla to očekávaná varianta, nebo se v Havířově počítalo s jiným soupeřem?
S Black Angels jsme víceméně počítali už delší dobu. Už se to šuškalo, když u nás hráli těsně před koncem základní části. Myslím, že z jejich strany to byla celkem jasná a logická volba. V play-off jsme tým s momentálně nejhorší formou.

Black Angels Torpedo dvakrát porazili jednoznačným rozdílem. Jakou očekáváte sérii?
Největší zbraní Black Angels je rychlost jejich hry, hrají neskutečně rychlý a přímočarý florbal. Navíc mají ve svém týmu několik zkušených hráčů, kteří umí dát gól a využít i sebemenší chybu. My jsme těch chyb udělali vždycky dost, a proto taky byly výsledky ze vzájemných zápasů tak jednoznačné. Ještě ke všemu jsme se hodně trápili v zakončení. V play-off se musíme pokusit vyvarovat chyb a využívat skoro všechny šance. Jinak není šance na úspěch.

Havířovu se v úvodu sezóny poměrně dařilo, ale poté nastal výsledkový úpadek. Čím to? 
Myslím, že úpadek nastal tím, že jsem začal častěji chodit na tréninky a asi se to na klucích podepsalo (smích). Na druhou stranu – začátek sezóny se nám povedl opravdu nad očekávání, protože těch změn v týmu bylo po minulém ročníku opravdu hodně. Jsme rádi, že jsme v play-off a nemusíme se strachovat v bojích o sestup. Tím ale nechci říct, že čtvrtfinále jen odchodíme, to rozhodně ne.

Havířov před sezónou hodně omladil kádr. Nebudou právě zkušenosti chybět ve vyřazovacích bojích?
Zkušenosti chybět určitě budou, ale právě tyto zápasy mladým klukům pomůžou v jejich budoucí kariéře. Čím více těžkých zápasů, ve kterých opravdu o něco jde, tím lépe.

Tomáš Janeček, Black Angels

Měli jste možnost první volby soupeře. Proč jste ukázali právě na Torpedo?
Už poměrně dlouho jsme věděli, že skončíme do druhého místa, takže volbu soupeře řešila kabina už delší dobu. Nakonec jsme se rozhodovali mezi Havířovem a Budějovicemi. Udělali jsme anketu ve které poměrně jednoznačně vyhrál Havířov. Nebrali jsme přitom v potaz pouze vzájemné zápasy a postavení v tabulce, ale také zámezí, halu a ubytování, což nám vše v Havířově vyhovuje maximálně.

Co očekáváte od série s havířovským týmem? Na co si dát hlavně pozor?​
Určitě to nebudou tak jednoznačné výsledky jako v základní části. Nesmíme nic podcenit a hlavně neusnout na vavřínech. Nicméně si myslím, že poučení máme ještě v živé paměti z loňského play-off. Havířov je velmi zkušený tým, který v loňském roce vyhrál základní část a bojoval do poslední chvíle o postup do Superligy. Rozhodně nás tak nečeká jednoduchá cesta. Pokud ale chceme postoupit do nejvyšší soutěže, tak musíme porazit každého a série s Havířovem nás může perfektně připravit do dalších bojů.

Letos jste ovládli základní část. Jaké je její hodnocení?​
Před sezónou jsme si dali jasný cíl a malými krůčky se k němu pomaličku přibližujeme. Vyhrát základní část byl jeden z dílčích cílů, který se nám už podařilo splnit. Podstatnější pro nás však je, že se zápas od zápasu zlepšujeme. Letos jsme zase o něco silnější a především o rok zkušenější. Teď to jen musíme prodat v zápasech play-off, kde se opět začíná od nuly. Základní část už je minulostí.

V posledním zápase základní části jste porazili silný Hattrick. Bylo to pro vás už takové malé play-off?
My už jsme v módu play-off od zápasu s Kladnem, kde jsme hráli velice laxně a po zásluze jsme přišli o body. To nás probralo a zdravě nakoplo. Výborně nás prověřilo také Ústí, kde jsme o výsledek bojovali až do posledních sekund. Přiznám se, že v Brně jsem očekával trochu vyrovnanější bitvu. Když jsme v zápase vedli už 6:0, tak šlo vidět, že trochu ztrácíme koncentraci. Toho se musíme v play-off vyvarovat, protože nás to může velice mrzet.​

Tabulka soutěže

​​

​​

Obrázek