PEGRES PROTI VINOHRADŮM – STARTUJE FINÁLE 1. LIGY!

6. 4. 2018

1. liga mužů se pomalu blíží ke konci, v sobotu začně finálová série, jejíž první dva duely se odehrají na hřišti Pegresu Havířov, který bude hostit Královské Vinohrady. Pokračovat bude také 2. kolo play down, za stavu 1-1 na zápasy se série stěhuje do Svitav, kde bude hrát Hattrick. Ukončit sérii může po dvou domácích výhrách Litvínov na hřišti Chomutova.

Vrchol 1. ligy mužů je tu, v sobotu večer odstartuje finále, v němž se utká Pegres Havířov se Sokolem Královské Vinohrady. Cestu mezi dva nejlepší týmy měl snazší Pegres, jenž nejprve bez porážky přešel přes Petrovice a poté jen jednou padl s Ostravou. Královské Vinohrady si užily drama ve čtvrtfinále proti Karlovým Varům, které rozhodly až v pátek utkání v prodloužení, v semifinále si poradily s Black Angels   3-1 na zápasy. Podle výsledků ze základní části se dá očekávat velice vyrovnaná série, jelikož první vzájemný duel vyhrály 4:3 po prodloužení na venkovním hřišti Královské Vinohrady, odvetu ovládl Havířov také 4:3, ale po základní hrací době. V play off rozhodují maličkosti, jedním z klíčů k vítězství by mohly být i přesilové hry, které má Havířov lepší o osm procent, a úspěšnější je i v oslabení. Královské Vinohrady dostaly o osmnáct trestných minut více než soupeř.

Třetími a čtvrtými zápasy pokračuje play down, již v pátek odehrají svůj další duel Chomutov s Litvínovem. Obě utkání v Litvínově skončily s vysokým počtem branek, Litvínov nastřílel soupeři dvakrát dvouciferný počet gólů. Pokud chce Chomutov pomýšlet na prodloužení série, musí zabrat a oplatit svému protivníkovi porážky z minulého víkendu.

Druhá série mezi Svitavami a Hattrickem Brno je naopak vyrovnaná 1-1 na zápasy. První utkání ovládl na domácí půdě poměrně jednoznačně 9:2 Hattrick, Svitavy ovšem v dalším zápase zabojovaly a dokonaly obrat na 6:5 v prodloužení.