PEGRES VE ŠLÁGRU KOLA PORAZIL BLACK ANGELS

18. 2. 2018

1. liga se blíží ke konci základní části, týmy tak mají poslední možnosti na získání bodů a vylepšení si postavení v tabulce. Účasti ve vyřazovacích bojích se sobotní výhrou v předehrávce nad Black Angels přiblížily Petrovice, které drží poslední postupovou pozici. Pegres se vysokým vítězstvím v derby nad Slovanem dostal do čela tabulky a Královské Vinohrady se porážkou Pelhřimova drží v boji minimálně o čtvrtou příčku.

Již v pátek se odehrálo havířovské derby, na které zavítalo téměř pět set fanoušků. Ti viděli bohatou gólovou nadílku, padlo totiž celkem dvacet šest branek. Výrazně střelecky úspěšnější byl Pegres, který skóroval do sítě domácího Slovanu devatenáctkrát, čtyři branky hostí vstřelili Klimeš a Bezděčík.

V sobotu pokračoval program 24. kola opět jen jedním zápasem, v němž poslední Pelhřimov přivítal Královské Vinohrady. Domácí dvakrát odpověděli na gól soupeře, jenže poté už srovnat nedokázali a Královské Vinohrady si svůj náskok ve druhé polovině utkání pohlídali, další branka už nepadla.

Velký počet gólů padl také v předehrávce 26. kola, padlo v ní devatenáct branek. Petrovice od úvodních minut držely vedení na své straně a i díky pěti přesným trefám Oboráka přerušily sérii šesti porážek v řadě. Na devátý Hattrick mají po tříbodovém zisku pětibodový náskok, účasti ve vyřazovacích bojích jsou tedy velice blízko.

Krátce po poledni se rozehrál zápas mezi Karlovými Vary a Svitavami. Úvodní perioda zápasu byla z obou stran hodně opatrná. Skóre se měnilo jen jednou, a to zásluhou Davida Říhy ze Svitav. Druhá a třetí třetina však byla čistě v režii domácího týmu. Obě třetiny skončily shodně 6:2 a v konečném součtu tak Karlovy Vary zvítězily 12:5. Třemi brankami a třemi asistencemi se na vysoké výhře podílel Petr Novotný.

Velkou hořkost cítí po zápase florbalisté Litvínova, kteří mohli udělat důležitý krok směrem k záchraně. Ještě pět minut před koncem vedl Bijov na hřišti Startu o dva góly, ale nakonec si z Prahy neodváží ani bod. „Dneska se to těžko kouše, nedat do prázdné a ještě v základní hrací době prohrát. Musíme se s tím smířit nějak,“ komentoval po zápase trenér Litvínova Daniel Hulič. Klíčovým mužem zápasu byl bezesporu domácí Petr Stejskal, který v posledních třech minutách zápasu zaznamenal jednu branku a dvě asistence a především jeho zásluhou domácí utkání otočili.

Hodně dobře rozehrané utkání měli florbalisté Chomutova, kteří své utkání hráli na Kladně. Hosté zvítězili shodně v první i třetí třetině výsledkem 2:1, ale kvůli nepovedené pětiminutovce ve druhé třetině nakonec padli 6:7. Domácí vstřelili v rozmezí pětadvacáté a devětadvacáté minuty celkem čtyři góly a ve své podstatě bylo po zápase. Kladno tak již definitivně zpečetilo svou účast v play-off.

Poslední utkání víkendu a vlastně i šlágr celého týdne se odehrál v Havířově mezi vedoucím Pegresem a druhým Black Angels. Pražané zažili hodně povedený úvod zápasu, když ještě na úvodu druhé části vedli nad Havířovem o čtyři góly. Od té doby ale začal na palubovce dominovat pouze jeden celek. Havířov přepnul na vyšší level a za necelé dvě třetiny nastřílel úctyhodných deset branek. Pegres si tak vítězstvím 11:7 pojistil první pozici a bylo by velkým překvapením, kdyby o vedení v závěru základní části přišel.