{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


PRVNÍ LIGA MUŽŮ: ELITNÍ OSMIČKA SE UTKÁ O POŘADÍ DO PLAY-OFF

Obrázek ke článku
15. 2. 2019

O postupujících týmech do play-off první ligy je už rozhodnuto. Výsledky závěrečných dvou kol soutěže tak určí, kdo půjde z které pozice do play-off. O první místo stále bojuje Hattrick Brno, jenž zamíří do Českých Budějovic. Aktuální lídr Black Angels bude doma hrát s Ústím. Přímému sestupu se pokusí vyhnout Litvínov proti Kladnu.

Exelsior Havířov je zatím z jistých účastníků play-off v tabulce nejníže. Patří mu osmá příčka, což ale může změnit proti MVILu Ostrava. Florbalisté Torpeda však minulý duel s Ostravany prohráli a proti týmu z pásma play-down zřejmě nebudou mít jednoduchou práci ani tentokrát.

Deváté místo, které znamená udržení v soutěži, si hlídá Start98. Ten bude svoji pozici obhajovat v Karlových Varech, jež ale mají ambice zůstat v elitní trojici pro Výběr soupeřů. Na každé zaváhání mužstva z Kunratic čekají Petrovice s odstupem čtyř bodů. Moravskoslezští hráči by mohli snížit ztrátu proti předposlednímu Náchodu.

Právě na spodku tabulky se bude ještě hrát o hodně. Čtrnáctý Litvínov se nevzdává naděje na play-down, díky němuž by se vyhnul přímému sestupu. Další utkání však odehraje na Kladně, které minulý týden vyhrálo a může se zapojit do boje kolem páté příčky. V tom mu bude chtít zabránit Chomutov, jehož protivníkem se stane jedenáctý Slovan Havířov. Papírový outsider ale vyhrál každý z předchozích tří zápasů.

Bitva o čelo první ligy zůstává záležitostí dvou týmů. Lepší výchozí pozici mají Black Angels, na něž čeká duel s Florbalem Ústí. Stejně bodů jako Pražané dosud získal i druhý Hattrick, přičemž Brňané zamíří do Českých Budějovic. Oba favorizované celky tak narazí na soupeře, kteří si v předešlém kole připsali plný počet bodů.


Program 25. kola první ligy mužů
Sobota 16. února

17.00   Florbal Exelsior Havířov – 1. MVIL Ostrava WOOW online / video

18.00   Florbal Primátor Náchod – Z.F.K. AQM Petrovice online / video

19.00   Kanonýři Kladno – SK BIVOJ LITVÍNOV online / video

19.00   FB Hurrican Karlovy Vary – FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice online / video

19.30   BLACK ANGELS – Florbal Ústí online / video

20.00   FBC Štíři Č. Budějovice – FBŠ Hummel Hattrick Brno online / video

20.00   TJ Slovan Havířov – Florbal Chomutov online / video

Tabulka soutěže

Obrázek