{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ŠAMPION CHROUST NAŠEL ÚTOČIŠTĚ, POSÍLIL KLADENSKÉ KANONÝRY

Obrázek ke článku
26. 7. 2021

Čerstvý superligový šampion Tomáš Chroust našel po konci v Mladé Boleslavi nové útočiště. Další etapu svého florbalového života napíše v Kladně, kterému má pomoci k postupu mezi elitu.

„Tomáš pro nás bude rozdílovým hráčem. Za dobu, co jsem na Kladně, je společně s Filipem Ullmannem největší osobností a posilou, kterou přivádíme. Je to hráč, který naší útočnou kvalitu posune o level výš,“ okomentoval příchod nové akvizice sportovní ředitel Kanonýrů a trenér A-týmu Jan Pazdera, jenž Chrousta dobře zná. Trénoval jej coby dorostence v SSK Future.

Zkušeností má povoláním architekt na rozdávání. Dvakrát pak zvedl nad hlavu superligový pohár. Po osmi letech ale v Mladé Boleslavi skončil a začal hledat nové angažmá. Hlavním důvodem bylo zdlouhavé cestování, o čemž se rozpovídal v nedávném rozhovoru pro web Českého florbalu.

„Na Kladně mi to z těchto důvodů dává smysl, protože vedle společných herních tréninků je v klubu vzhledem k většímu počtu dojíždějících hráčů možnost individuálních a kondičních tréninků přímo v Praze,“ vysvětluje svou volbu Chroust. 

Ačkoliv měl i několik nabídek z nejvyšší soutěže, nakonec se rozhodl pro prvoligovou štaci. „Nechtěl jsem jít někam, kde to budu mít lehčí. Vlastně díky popsaným věcem mohu florbalu dávat ještě víc. A když jsem se sešel s Honzou Pazderou, který mi nastínil zdejší projekt, tak se mi hodně zalíbil, protože to tu dělají na vysoké úrovni. Jsem si vědom, že Kladno je ambiciozní klub, který chce dělat florbal profesionálně,“ říká Chroust, pro nějž bude největším cílem jednoznačně postup mezi elitu, kde dosud strávil devět sezon.

Velký přínos zkušeností, které 29letý útočník sbíral i v reprezentaci, ocenil rovněž Pazdera. „V minulosti mělo Kladno řadu zvučných jmen, nicméně teď Tomáš přichází jako velký sportovec. Bere florbal vážně, i když má náročné zaměstnání architekta. Vždycky hledá cesty a způsoby, aby to zvládl kombinovat. Mám v něj absolutní důvěru a věřím, že ukáže herní kvality a přinese inspiraci pro naše mladé hráče,“ těší jej.


Tomáš Chroust si už stihl na Kladně i zatrénovat:

Tabulka soutěže

​​

Obrázek