{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


SLOVAN VYROVNAL SÉRII S PETROVICEMI, MVIL MÁ MEČBOL

Obrázek ke článku
7. 4. 2019

Druhé kolo play-down zůstává v první lize stále otevřené. Slovan Havířov druhým vítězstvím v řadě vyrovnal sérii s Petrovicemi na 2–2. Čtvrtý zápas absolvovali také hráči MVIL Ostrava a Náchodu, v němž si Ostravané vybojovali mečbol 3–1.

Slovan Havířov zvládl duel před svými fanoušky, přestože prohrával už 1:3. Během druhé třetiny však ztrátu smazali Michal Prorok s Petrem Řezáčem a drama trvalo až do posledního dějství. V něm nakonec dal o gól více domácí tým a zvítězil 5:4. Závěr utkání byl ale hodně vyhrocený a na obou stranách padaly dvouminutové tresty. Petrovice tak ztratily vedení v sérii a její aktuální stav je 2–2 na zápasy. Vítěz této série se udrží v první lize i pro příští sezónu, poražený pak bude obhajovat svoje místo v baráži.

Ve výhodnější situaci se nacházejí florbalisté MVIL Ostrava. Ti zvládli nedělní střetnutí s Náchodem výrazně 8:1, když čtyři body zaznamenal Michal Sládek (3+1). Ostravané tak mají náskok v sérii 3–1 a do dalšího utkání půjdou s mečbolem. Jestliže by jej proměnili, postoupí do baráže o první ligu a Náchod by sestoupil do Národní ligy.


Výsledky play-down první ligy mužů

TJ Slovan Havířov – Z.F.K. AQM Petrovice 5:4

1. MVIL Ostrava WOOW – Florbal Primátor Náchod 8:1

Tabulka soutěže

Obrázek