{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

SOUBOJ ZKUŠENOSTÍ PETROVIC S DRAVÝM MLÁDÍM OSTRAVY

Obrázek ke článku
8. 3. 2019

Petrovicím o dva body unikla oáza klidu v podobě devátého místa. Budou se tedy muset zachraňovat v ošemetných bojích play-down. Soupeřem jim bude houževnatý ostravský celek MVIL. Své dojmy před sérií odtajnili hrající trenér Petrovic Petr Skácel a trenér Ostravy Tomáš Svačinka.

V září loňského roku byli na domácí půdě úspěšnější petrovičtí florbalisté, kteří zvítězili vysoko 8:2. Dominovala především dvojice Tomáš Daniš, který ze zápasu bral pět bodů za tři branky a dvě nahrávky, s Petrem Kašparem, ten zaznamenal hattrick. V odvetě v moravskoslezské metropoli dokázali domácí zvítězit 7:6 v prodloužení. Na gólech se minimálně bodem podílelo celkem sedmnáct hráčů.

Petr Skácel: Všechny týmu jsou v tom namočené naprosto stejně

Petrovicím jen těsně uniklo umístění na devátém místě a nyní své kvality musí potvrdit v souboji s předposlední Ostravou. „Myslím, že všechny týmy jsou v tom aktuálně namočené naprosto stejně. Každý zápas bude nesmírně vyrovnaný. Žádný tým v play-down není favorit, i když se tak jevíme díky bodům získaným v základní části,“ odmítá na svůj tým vytvářet tlak hrající trenér Petrovic Petr Skácel.

Třebaže Petrovice nebyly daleko od přímého udržení v soutěži, oproti loňské sezóně přeci jen ubraly. Před rokem končily ve čtvrtfinále play-off. „Se základní částí jsme hrubě nespokojeni, cíl byl jednoznačně play-off. Ale my moc dobře víme, kde byla chyba. Zbytečně jsme poztráceli spoustu bodů, a naopak jsme brali body tam, kde jsme to nečekali, třeba dvakrát s Black Angels. Měli jsme nevyrovnané výkony,“ vysvětluje Skácel.

Dle papírových předpokladů jsou Petrovice favoritem, ve vyřazovacích bojích se však zásluhy ze základní části nepočítají a oba týmy začínají na stejné startovní čáře. „Výhodou pro nás je, že to máme blízko, existovala totiž i varianta Litvínova či Náchoda. Čekám těžké a vyrovnané zápasy, oba týmy se znají, nemáme se moc čím překvapit. Musíme se vrátit k základům, dobře bránit, pomáhat gólmanovi, chceme využívat přesilovky, zkušené hráče na to máme. Ostrava má mladý tým, kluci nemají co ztratit, takže očekávám z jejich strany spoustu pohybu a bojovnosti,“ říká.

Tomáš Svačinka: Bude to boj, který se nemusí líbit

Trenér Ostravy Tomáš Svačinka na rozdíl od Skácela tvrdí, že postavení po základní části staví Petrovice do pozice, kdy by v sérii měly mít navrch. „Soupeře jsme si vzhledem k postavení v tabulce nevybírali, je jedno, s kým hrajeme. Petrovice jsou favoritem série a tím je to dané,“ říká.

Ostrava skončila na nelichotivém předposledním místě a od přímého sestupu je dělil pouhý bod. „Průběh sezóny byl ovlivněn značným odlivem zkušených hráčů, tím pádem hráli mladí hráči, kteří tyto zkušenosti teprve nabírají,“ vysvětluje Svačinka.

Svačinka čeká nelítostnou bitvu, florbalová krása bude druhotná. „Od série očekávám boj o setrvání v 1. lize, který se nemusí líbit, ale bude splňovat účel. Naší silnou stránkou je především odhodlání nechat na hřišti všechno, u Petrovic je to zkušenost a vyzrálost týmu,“ myslí si.

Tabulka soutěže

Obrázek