{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


START PŘIVÍTÁ NA SVÉ PALUBOVCE VEDOUCÍ PEGRES, SVITAVY POJEDOU DO PELHŘIMOVA

Obrázek ke článku
2. 2. 2018

Základní část první ligy mužů pomalu míří do cílové rovinky. Tento víkend nabídne kompletní 22. kolo a také jednu předehrávku. Slovan doma vyzve Black Angels, Start odehraje důležité utkání proti Pegresu, Pelhřimov doma přivítá Svitavy, Hattrick se střetne s Petrovicemi, Vinohrady zamíří do Kladna, MVIL se vydá na západ do Karlových Varů a Chomutov se doma utká s Litvínovem. V páteční předehrávce 24. kola se pak Hattrick střetne s Black Angels.

Sobotní kolotoč zápasů odstartuje duel mezi Slovanem Havířov a Black Angels. Pražené se vydají na daleký výlet do Slezska. Florbalisté Black Angels se v případě tříbodového vítězství dotáhnou na jeden bod na vedoucí Havířov, který má oproti celku z Prahy zápas navíc. O hodně budou hrát ale také hráči Slovanu, kteří vyhráli již tři zápasy v řadě a stále tak mají naději, že by nemuseli hrát play-down.

Také v dalším utkání první ligy mužů se představí celek z Havířova. Nyní to ale bude vedoucí Pegres, který zavítá na palubovku do Kunratic. Zápas mezi momentálně prvním a pátým celkem v tabulce nabídne rozhodně velkou kvalitu a bezesporu ho lze označit za šlágr kola. Bodový rozdíl mezi oběma týmy aktuálně činí pouze pět bodů. Start se nachází v herní pohodě, z posledních pěti utkání prohrál pouze jednou.

Soubojem o přežití by se dal pojmenovat zápas mezi Pelhřimovem a Svitavami. Domácí Pelhřimov má momentálně na poslední Svitavy náskok jednoho bodu, ale oproti svému soupeři má také dva zápasy navíc. Lepší výchozí pozici tak aktuálně mají florbalisté Svitav, kteří odehrají do konce základní části ještě šest utkání. Tento vzájemný duel může hodně napovědět o tom, kdo opustí první ligu mužů.

Zápas mezi domácím Hattrickem Brno a Petrovicemi bude nesmírně důležitý pro oba mančafty. Brňané bilancují na hranici play-down a Petrovice zase na hranici play-off. Aktuální bodový rozdíl mezi oběma celky činí pět bodů. Petrovice ale mají oproti svému soupeři dva zápasy k dobru.

Zápas dvou sousedů z tabulky uvidí fanoušci ve sportovní hale BIOS v Kladně. Domácí florbalisté vyzvou v rámci 22. kola Královské Vinohrady. Pražané se v závěru základní části rozehráli k parádním výkonům a neprohráli už tři zápasy v řadě. Na domácí tým mají náskok jednoho bodu a ještě ke všemu jeden zápas k dobru. První vzájemný duel obou celků vyšel lépe Kanonýrům z Kladna, kteří si z Prahy odvezli tři body za výhru 7:4.

Na nejvzdálenější cestu celé sezóny se vydají florbalisté ostravského MVILu, kteří vycestují přes celou republiku do Karlových Varů. Domácí florbalisté budou mít ještě co dělat, aby setrvali v nejlepší osmičce týmů, která zajišťuje postup do play-off. Karlovy Vary se totiž nachází na sedmé pozici s náskokem pouhých čtyř bodů. Ostrava se nachází na místě druhém a na vedoucí Havířov ztrácí pouze dva body.

Jediný nedělní zápas se odehraje v Chomutově, kde se krátce po poledni představí Litvínov. Pro domácí to bude hodně důležitý zápas, neboť se momentálně nachází na deváté pozici, která by pro ně znamenala konec sezóny. Litvínov se ale nachází v podstatně složitější situaci. Bivoj nevyhrál už devět zápasů v řadě a bylo by velkým překvapením, kdyby se ještě dokázal prokousat do play-off. Vzájemné střetnutí obou týmů z úvodu sezóny skončilo lépe pro Litvínov, který doma vyhrál 4:2.

V pátek se mohou fanoušci v Brně těšit na předehrávku 24. kola. Hattrick se doma střetne s aktuálně třetím týmem tabulky Black Angels. Pro Pražany se jedná o hodně důležitý víkend, neboť v případě dvou vítězství se mohou posunout do čela celé první ligy. První střetnutí obou týmů dopadlo ve prospěch Pražanů, kteří doma nedali Hattricku šanci a zvítězili 9:2.

PROGRAM 22. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Sobota 3. února

16:00     TJ Slovan Havířov - BLACK ANGELS

17:45     Start98 Praha-Kunratice - Florbal PEGRES Havířov

19:00     Spartak Pelhřimov - FbK TJ Svitavy

19:00     FBŠ Hummel Hattrick Brno - Z.F.K. AQM Petrovice

19:00     Kanonýři Kladno - TJ Sokol Královské Vinohrady

19:30     FB Hurrican Karlovy Vary - 1. MVIL Ostrava WOOW

Neděle 4. února

14:30     Florbal Chomutov - SK BIVOJ LITVÍNOV

PROGRAM 24. KOLA 1. LIGY MUŽŮ:

Pátek 2. února

14:30     FBŠ Hummel Hattrick Brno - BLACK ANGELS

Tabulka soutěže

Obrázek