​​​​

START98 PŘETLAČIL ZNOJMO, ROŽNOV SLAVIL PRVNÍ VÝHRU

3. 11. 2019

Víkendová utkání desátého kola první ligy byla velmi vyrovnaná. Start98 zdolal Znojmo až v prodloužení, stejně bojovný výkon pak musel podat i Rožnov proti Jaroměři, aby si připsal první výhru v sezóně. Tři branky v úplném závěru nastřílely České Budějovice Slovanu Havířov.

Petrovice dokázaly s Bulldogs v první části držet krok, prohrávaly po ní jen 0:1, brněnský celek se poté ale zlepšil v koncovce a postupně si budoval náskok. Díky zisku tří bodů po výhře 8:3 se v tabulce udržel na čelních pozicích.

Druhému týmu z Brna se v sobotu tolik nedařilo, Gullivers od Havířova poprvé inkasovali v čase 1:31. Na přelomu druhé a třetí části však srovnali na 2:2, jenže Exelsior si vzal zápas v závěru opět do svých rukou a nedovolil Sokolu, aby ho přeskočil v tabulce.

Vyrovnaný souboj byl k vidění v Kunraticích, kde šlo Znojmo do vedení v 5. minutě a drželo si ho přes polovinu zápasu. Poté však třikrát po sobě udeřil Start98 a hosté museli dotahovat. To se jim povedlo, v závěru dokonce otočili vedení zpět na svou stranu, příliš dlouho jim ale nevydrželo. Za stavu 4:4 dospěl duel do prodloužení, kde rozhodl o bodu navíc pro Start98 Filip Kříž.

Také střetnutí dvou týmů ze spodní poloviny tabulky dospělo až do prodloužení, a to i přesto, že Jaroměř po polovině utkání vedla o čtyři branky. Rožnov pod Radhoštěm i díky čtyřem kanadským bodům Pavla Barabáše (2+2) dotáhl zápas do prodloužení, na 7:7 srovnával právě Barabáš v čase 59:44. Celý obrat dokonal ve třetí minutě prodloužení Viktořík, jenž zařídil Rožnovu první výhru v sezoně.

Utkání mužstev ze spodních míst tabulky odehrály České Budějovice a Slovan Havířov. Ani jeden tým nevedl o více než gól a dvě minuty před koncem třetí třetiny platila remíza 3:3. Závěr však ovládli Štíři, kteří třemi brankami utekli na vítězných 6:3.