​​​​

START98 ZVLÁDL OBA ZÁPASY VÍKENDU, CHOMUTOV SNÍŽIL NÁSKOK VARŮ

10. 11. 2019

Jedenáctým kolem pokračovala v neděli první liga mužů. Ještě den předtím však odehrál Start98 úspěšnou předehrávku proti Slovanu Havířov, ke které následně přidal výhru nad Exelsiorem. Vysoké vítězství zaznamenal Chomutov nad Rožnovem a přiblížil se lídrovi z Karlových Varů.

Hned dvě utkání absolvoval o víkendu Start98. V sobotní předehrávce třináctého kola porazili Pražané Slovan Havířov 4:3 po nájezdech, kdy rozhodující střílení proměnil Jan Kerzel. A vítězství si Start98 připsal i den poté nad havířovským Exelsiorem 11:5. Tým z Kunratic se tak prozatím posunul na páté místo, přestože soupeři na příčkách za ním stále mají jeden nebo dva zápasy k dobru.

Nejvyšší výhru kola zaznamenal Chomutov, který rozstřílel Rožnov 19:3. Šest bodů šlo na konto Jakuba Štěrby a Tadeáše Melíška (oba 3+3), přičemž hattrick neunikl ani Petru Lincovi (3+1) s Danielem Kučerou (3+0). Severočeši se díky drtivému úspěchu přiblížili na rozdíl jediného bodu vedoucím Karlovým Varům.

Právě lídr první ligy v tomto kole herně zaváhal ve Znojmě, kde nestačil na domácí tým 5:6. Rozdílový gól dal David Dvořák necelé dvě minuty před koncem duelu. Hurrican tak prohrál podruhé z posledních tří zápasů. „Děkujeme soupeři za vyrovnané utkání. Dneska odmakané a zasloužené vítězství, i když protivník byl velmi kvalitní,“ zhodnotil jihomoravský kouč Libor Šťasta.

Pouze o jedinou branku vyhrála Jaroměř nad Českými Budějovicemi. Štíři kvůli tomu ztratili šňůru tří zápasů, v nichž pokaždé získali aspoň bod. Florbalisté Jaroměře se naopak dostali do kontaktu s osmým Florbalem Ústí. Severočechům zase uškodila ztráta na domácím hřišti s Kanonýry Kladno, kterým podlehli 5:8.

Porážku ze sobotní předehrávky napravil Slovan Havířov proti Petrovicím. Domácí hráči rozhodli duel ve třetí třetině pěti góly a celkově zvítězili 7:1. „Bylo velmi důležité, kdo vstřelí první branku, což se naštěstí podařilo nám. Od stavu 2:0 jsme utkání až na pár minut kontrolovali,“ komentoval trenér Havířova Václav Komačka. Slovan si touto výhrou udělal tříbodový náskok právě na třinácté Petrovice.