{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


TAKÉ 1. LIGA STARTUJE ZOSTRA: TÝMY HRAJÍ V PÁTEK A V NEDĚLI

Obrázek ke článku
7. 9. 2018

Stejně jako Tipsport Superligu, také 1. ligu mužů čeká nabitý první hrací víkend. Na programu je celkem dvanáct utkání, z 1. i 2. kola se tedy jeden zápas odehraje v pozdějším termínu. V pátečním 1. kole se doma představí nováček soutěže z Českých Budějovic, druhý nový účastník, Náchod, bude hrát před svými fanoušky ve 2. kole v neděli.

V základní části 1. ligy mužů se odehraje v šestadvaceti kolech 182 zápasů. První šestice duelů je na programu v pátek 7. září, jako vůbec první se rozehraje duel mezi Petrovicemi a MVILem Ostrava. Severočeské derby se uskuteční v Chomutově, kam přijede Litvínov. Tyto dva celky letos na jaře svedli náročnou sedmizápasovou bitvu v play down. Daleko nebudou muset cestovat ani hráči Kladna, kteří začnou sezonu na hřišti Startu98.

Náchod postoupil do druhé nejvyšší soutěže z Národní ligy, premiéru v 1. lize se odbude v Brně proti Hattricku. Florbalisty Náchoda nečeká lehký start, Hattrick se totiž naladil na novou sezonu povedenou skupinovou fází vrcholové části Poháru České pojišťovny, ve které porazil dva týmy z Tipsport Superligy – Bulldogs 6:2 a Znojmo 5:4 po prodloužení. Naopak Náchod ve třech pohárových zápasech nezískal ani bod. Ústí si bude muset opět po sestupu z Tipsport Superligy zvykat na prvoligové soupeře, jako první se střetne doma s Karlovými Vary, které před dvěma lety dvakrát porazilo. Posledním pátečním kláním je zápas na hřišti nováčka 1. ligy, Štíři České Budějovice se po sedmileté odmlce vrací do druhé nejvyšší soutěže a od 20:00 hostí BLACK ANGELS, kterým minulou sezonu jen těsně utekl postup.

Program 1. kola 1. ligy mužů:
Pátek 7. září

18:00 Z.F.K. AQM Petrovice – 1. MVIL Ostrava WOOW (online / video)

19:00 FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – Kanonýři Kladno (online video)

19:00 Florbal Chomutov – SK BIVOJ LITVÍNOV (online video)

19:00 FBŠ Hummel Hattrick Brno – Florbal Primátor Náchod (online video)

19:30 Florbal Ústí – FB Hurrican Karlovy Vary (online video)

20:00 FBC Štíři České Budějovice – BLACK ANGELS (online video)

Tabulka soutěže

Obrázek