ÚSTÍ MÁ SKALP VARŮ, BRNĚNSKÉ DERBY OVLÁDLI BULLDOGS

6. 9. 2020

První kolo nového ročníku 1. ligy mužů odstartovalo v sobotu výhrou havířovského Slovanu v prodloužení nad Chomutovem. Budějovice porazily Znojmo. Petrovice vyslaly na Jaroměř 46 střel, i tak ale odjížděly bez bodu. V neděli proti sobě nastoupily týmy Torpeda a Kunratic, v divoké přestřelce nakonec zvítězilo Torpedo 10:8. Bulldogs Brno potvrdilo roli favorita v derby nad Gullivery. Úvodní hrací víkend zakončil duel Karlových Varů proti Ústí nad Labem, které zvítězilo 4:2.

Střetnutí dvou týmů, které se v předešlé sezoně umístili na vrchu tabulky, se odehrálo v neděli v Karlových Varech. Proti domácímu celku FB Hurrican, který v uplynulé sezoně ovládl tabulku 1. ligy mužů, nastoupil tým Florbal Ústí, jenž loňskou uplynulou základní část zakončil na čtvrté pozici. Atraktivní duel ovládl hostující celek, když během druhé dvacetiminutovky otočil vývoj zápasu na svou stranu a dostal se do vedení 4:1. Domácí už stihli pouze snížit o jednu branku a radovat se tak mohlo mužstvo Ústí. V zápase se blýskl brankář hostujícího celku Marek Netopilík, který 26 zásahy pomohl svému týmu k vítězství a byl vyhlášený hráčem utkání.

"Navázali jsme na povedené výkony z přípravných zápasů a zaslouženě si odvážíme tři body. Jen je škoda, že jsme si v prvních dvou třetinách nevytvořili výraznější náskok, protože šance jsme na to měli," přemítal ústecký trenér Vladimír Trčka.

Zajímavý souboj přinesl zápas mezi týmy HEROS Florbal Chomutov a TJ Slovan Havířov. V předchozí sezoně se prvně jmenovaný umístil na páté příčce, kdežto havířovský celek zaujal místo dvanácté. Chomutov měl zápas rozehraný dobře, do poslední třetiny nastupoval s náskokem dvou branek a další přidal těsně po úvodním hvizdu. Pak ale udeřili hosté a během pěti minut bylo srovnáno. Po minutě prodloužení navíc přidal Slovan další branku a z Chomutova si tak odváží vítězství. Hattrickem zaznamenal havířovský Michal Kozelský, hráčem zápasu se ale nakonec stal jeho čtyřbodový spoluhráč Michal Sládek (2+2).

Na střely bohaté utkání bylo k vidění mezi kluby TJ Sokol Jaroměr a Z.F.K. Petrovice. Domácí Jaroměř vyhrávala už 4:0, když Petrovičtí spustili svou kanonádu. Na branku vyslali celkem 46 střel, gólman Dušan Völgyi však pustil pouze tři góly.

Divokou přestřelku zažili diváci také v neděli na Městské sportovní hale v Havířově. Na palubovku proti sobě nastoupilo domácí Torpedo a hostující FAT PIPE Start98 Kunratice. Ve vedení se poctivě střídaly oba celky. V 50. minutě byl stav vyrovnaný 7:7, pak ale domácí přidali další góly a nakonec brali vítězství 10:8.

Brněnské derby, na které dorazilo celkem 214 diváků, ovládli Bulldogs Brno poměrem 11:2. Papírový favorit navíc svého soka přestřílel drtivě 34:10. Budějovice po sérii sedmi gólů v řadě porazily Znojmo 9:4.