​​​​

ÚSTÍ SI PORADILO S KLADNEM, BLACK ANGELS NASTŘÍLELI 12 GÓLŮ

16. 9. 2018

Třetí kolo první ligy mužů přineslo zajímavé výsledky. V souboji týmů z horní poloviny tabulky porazilo Ústí na domácí půdě Kladno. Petrovice pak v regionálním derby zvítězily nad Slovanem Havířov. Mimo jiné se střelecky dařilo Black Angels, kteří rozdrtili nováčka z Náchoda.

Povedený vstup do zápasu zaznamenali florbalisté Kladna, kteří v rámci třetího kola zajížděli na palubovku do Ústí. Po první třetině vedli 2:0 a zdálo se, že mají zápas pevně ve svých rukách. Od druhé třetiny ale na hřišti začal převažovat výkon Ústí, který nakonec stačil na tříbodovou výhru v poměru 8:4. Hattrickem a jednou asistencí se v zápase prezentoval Viktor Kopecký z Ústí. Regionální derby mezi Petrovicemi a Slovanem ovládl domácí celek. Na konečném výsledku 5:1 se nejvíce podílel Patrik Michalík, který si připsal dvě branky. Utkání nedohrál Tomáš Trojan ze Slovanu, který necelých deset minut před koncem obdržel osobní trest.

Povedená druhá třetina přinesla Litvínovu první body v letošní sezóně. Prostřední pasáž zápasu mezi Startem a Bivojem skončila 1:5 z pohledu domácího týmu, což ve své podstatě Litvínovu stačilo. Hosté nakonec zvítězili nejtěsnějším možným výsledkem 8:7. Čtyřmi kanadskými body se blýskl Petr Stejskal. Velice vyrovnané utkání vidělo necelých dvě stě diváků v Českých Budějovicích. Nováček v první lize dlouho držel vyrovnanou partii s Karlovými Vary, ale v prodloužení se nakonec radoval zkušenější tým. Na vítězství Karlových Varů 5:4 v prodloužení se nejvíce podílel Michal Klápa, který si v zápase připsal hattrick. Na všechny tři branky mu pak přihrál Michal Strachota.

Velice dramatické utkání se uskutečnilo v Chomutově, kde své premiérové utkání v letošní sezóně odehrálo havířovské Torpedo. Havířov vstoupil do zápasu výborně, neboť po úvodních dvaceti minutách vedl 4:0. Poté ale domácí zařadili vyšší rychlostí stupeň a na úvodu třetí části bylo vyrovnáno na 6:6. Necelou minutu před závěrečnou sirénou však vystřelil hostům tři body Tomáš Vlach. Roli favorita potvrdil v posledním utkání brněnský Hattrick, který si bez větších potíží poradil s MVILem. Ostravský tým měl dlouho problémy v zakončení a nakonec tak podlehl 3:8.

Střelecky výborný duel mají za sebou Black Angels. Pražští hráči herně dominovali nad Náchodem a už v prvním dějství vedli 4:1. Východočeši následně vylepšili defenzivní výkon, jenže v závěrečných dvaceti minutách se efektivita domácího týmu naplno vrátila. Sedm branek znamenalo debakl 12:4 a úspěch pro Black Angels. „Těžko hodnotitelný zápas. Myslím, že dneska nemůže být naplno spokojený jediný hráč na hřišti. Ale tři body se počítají,“ zhodnotil domácí kouč Petr Pajer.

Infarktový souboj absolvoval Litvínov s Florbalem Havířov. Oba týmy se vystřídaly ve vedení, přičemž první gól dali hosté. Bivoj však do konce první třetiny vyrovnal a v další fázi hry získal náskok 4:2. A to i díky promarněnému trestnému střílení ze strany Havířova. Postupem času se ale začala situace měnit ve prospěch Exelsioru. Nic na tom nezměnil ani závěrečný nápor domácího mužstva, a proto Bivoj utrpěl porážku 6:8.