​​

V SEMIFINÁLE PRVNÍ LIGY SE DAŘILO BLACK ANGELS S HATTRICKEM

16. 3. 2019

V první lize mužů se bojovalo na dvou frontách. Vedle úvodních semifinále se odehrálo také pokračování play-down. Blíže k postupu do finále mají po sobotě Hattrick Brno a Black Angels, které vítězně doplnily Náchod a MVIL Ostrava.

Semifinále soutěže odstartovalo v Čakovicích, kde Black Angels narazili na Karlovy Vary. V utkání se týmy dlouho přetahovaly o náskok a nikdo neměl příliš navrch. Nakonec byl výsledek po základní hrací době 6:6, když Vary vyrovnaly padesát vteřin před koncem třetí třetiny. Black Angels si však nenechali výhru utéct – v přidaném čase se střelecky prosadil Jaroslav Král a Pražané získali první bod série.

Mnohem výraznější rozdíl přineslo druhé semifinále mezi Hattrickem Brno a Florbalem Ústí. Domácí tým se trefil už po necelé půlminutě zápasu a přidával další góly. To vyústilo ve vítězství Brňanů 10:4, na kterém se podílel šesti body Luděk Ondráček (3+3). Tři branky zaznamenal i Matěj Hronek (3+0) a Hattrick půjde do nedělní odvety s větším klidem.

Kromě bojů o postup do finále se hrály i zápasy play-down. V sérii o udržení podruhé uspěl MVIL Ostrava, když rozstřílel Petrovice 6:1. K dobrému výsledku posunula Ostravany už první třetina, kterou ovládli o tři góly. Po sobotě je tak stav série 2–1 v jejich prospěch. „Až na prvních deset minut, kdy nám hořela obrana, jsme měli kvalitu, hlavně v zakončení,“ podotkl trenér vítězů Tomáš Svačinka.

Úspěch si připsal i Náchod, jenž bodoval nad Slovanem Havířov. Domácí mužstvo uteklo do náskoku o tři branky, čímž vykročilo k výhře. A to i přesto, že Slovan ještě snížil na nejtěsnější rozdíl skóre. Východočeši nakonec slavili výsledek 5:3 a snížili ztrátu v sérii na 1–2.