​​​​

VIKTOŘÍK SESTŘELIL MVIL PĚTI GÓLY

27. 4. 2019

Za vyrovnaného stavu pokračovala barážová série mezi Rožnovem a MVILem. Třetí zápas zvládl lépe tým Rožnova pod Radhoštěm, který ostravský celek porazil 7:4 a vybojoval si tak mečbol. Možnost ukončení série a setrvání v první lize měli florbalisté Petrovic, kteří ale Čelákovicím ve třetím zápase podlehli 7:8 a budou tak muset hrát ještě zítra.

8 : 5
0:04:24:3 -:-
Branky:

Ve sportovní hale v Rožnově pod Radhoštěm to byla v sobotu večer one man show v podání Josefa Viktoříka. Ten totiž nastřílel ostravskému MVILu hned pět branek, čímž se velkou měrou podílel na výhře 7:4. Rožnov se tak dostal v sérii do vedení 2:1 a již zítra si může vítězstvím zajistit postup do 1. ligy mužů. „Rozdíl mezi oběma týmy dnes byl v produktivitě, my jsme pouze udělali z gólmana domácích hrdinu. Pokud nezlepšíme v útočné fázi střelbu a produktivitu, nemáme v této soutěži co dělat,“ hodnotil utkání trenér MVILu Tomáš Svačinka.

8 : 7
2:15:21:4 -:-
Branky:

Ve druhé sérii vedly Petrovice už 2:0 na zápasy a v případě sobotního vítězství by tak obhájily prvoligovou příslušnost. Čelákovice však zejména díky prvním dvou třetinám třetí utkání zvládly a vynutily si minimálně nedělní zápas. Po dvou třetinách domácí vedli 7:3, ale v posledních minutách se museli hodně strachovat o konečný výsledek. Petrovicím dnes nepomohly ani dva čtyřbodoví hráči – Petr Kašpar zaznamenal dva góly a dvě asistence, držitel několika mistrovských titulů Lukáš Hrubý pak posbíral jednu branku a hned tři přesné přihrávky.