{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


VÍTĚZ ZÁKLADNÍ ČÁSTI SI VYBRAL DO PLAY-OFF START98

Obrázek ke článku
6. 3. 2020

Do klíčové části sezony vstupuje Hurrican Karlovy Vary. Vítěz základní části první ligy si zvolil za soupeře do čtvrtfinále Start98, který už dříve prošel předkolem play-off. Pražané sice budou outsider, ale věří, že dají Západočechům pořádně zabrat.

Hurrican ovládl základní část o tři body před druhými Bulldogs Brno. Klíčový byl jejich vzájemný zápas v předposledním kole, který Karlovy Vary zvládly 4:3. „Chtěl bych kluky za dlouhodobou fázi pochválit, protože jsme měli stabilní výkony,“ komentoval trenér Petr Pánek. Zároveň však uznal, že mužstvu pomohl snadnější los ze začátku ročníku. Díky němu Vary najely na sérii vítězství, kterou potom prodlužovaly. „Sice došlo k menším zaškobrtnutím, ale ligu jsme vedli víceméně od začátku do konce. Základní část jsme vyhráli zaslouženě,“ těšilo Pánka.

Při výběru soupeře do čtvrtfinále se Vary rozhodly pro Start98, který skončil sedmý a musel projít předkolem play-off. V něm florbalisté z pražských Kunratic vyřadili České Budějovice po výsledcích 6:5 a 14:5. „Série splnila očekávání. Oba týmy předvedly velmi dobré výkony plné nasazení, osobních soubojů a branek,“ zhodnotil trenér Startu Adam Havránek. Navíc byl rád, jak se Pražanům střelecky vydařil druhý duel série.

Vítěz základní části si vybral Kunratice, aby se vyhnul delšímu cestování. „Start byl jasná volba i z důvodu, že část našeho týmu bydlí v Praze. K tomu jsme soupeře volili způsobem, aby to fanoušci měli kousek a mohli nás přijet podpořit,“ vysvětloval Pánek. Z pohledu Startu šlo o očekávaný výběr, když Karlovy Vary opanovaly vzájemné zápasy 12:6 a 12:5. „Obě utkání skončila větším rozdílem gólů. Navíc mají hodně hráčů z Prahy a jsme v dobré dojezdové vzdálenosti, což nejspíš hrálo také velkou roli,“ přemítal Havránek.

Start98 se bude chtít ukázat

Podle Pánka budou silnými stránkami Hurricanu kvalitní útok s výbornou obranou. To potvrzují statistiky základní části, kdy se do nejlepší pětky bodování soutěže dostali Michal Klápa (32+26), Michal Strachota (20+36) a Jan Zavadil (29+26). Mezi brankáři pak měli nejvyšší úspěšnost zákroků Václav Zavadil (89 %) a Daniel Váradi (83,5 %). „Co se týká soupeře, má ve svých řadách mladé kluky, pro které bude play-off proti vítězi základní části velká motivace. A budou se chtít ukázat,“ pověděl Pánek.

V mladém kádru Startu nechybí ani Daniel Eremiáš a Martin Řezáč, kteří mají zlato z loňského mistrovství světa juniorů. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl dvacetiletý Patrik Chládek s jednadvaceti góly a deseti asistencemi. „Síla Karlových Varů je v individuálních schopnostech hráčů a řešení jejich útočných akcí. Mají hráče se superligovými zkušenostmi, a to pro ně bude velká výhoda,“ řekl Havránek. Naopak věří, že jeho týmu pomůže vítězství z předkola nad Budějovicemi. „Pro hodně kluků to byla vůbec první série v mužském play-off. Věřím tedy, že nám dodá potřebné sebevědomí,“ doplnil pražský kouč.

Tabulka soutěže

Obrázek