{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ZÁKLADNÍ ČÁST VYHRAJÍ KARLOVY VARY, PETROVICE OBRALY BUDĚJOVICE

Obrázek ke článku
17. 2. 2020

Už po předposledním kole první ligy je jasné, kdo ovládne základní část. První místo tabulky obsadí Karlovy Vary, které porazily v klíčovém zápase druhé Bulldogs Brno. Drama se pak rýsuje na pomezí přímého postupu do play-off a předkola. Kromě toho přišel i překvapivý výsledek, když poslední Petrovice zdolaly českobudějovické Štíry.

Karlovy Vary doma uspěly 4:3 nad Bulldogs díky čtyřem gólům ve druhé třetině. Vítěznou trefu zaznamenal Jan Zavadil, po němž Brňané už pouze snižovali na nejtěsnější rozdíl. Právě tři body z tohoto utkání zajistily Západočechům prvenství po základní části. To mimo jiné znamená možnost první volby soupeře do čtvrtfinále play-off.

Souboj o šestou pozici, která je poslední přímou vstupenkou do vyřazovací fáze, vypadá po víkendu naprosto vyrovnaně. Hrají o ni Start98 a Jaroměř se shodným počtem 37 bodů. Oba týmy se výsledkově srovnaly potom, co hráči Jaroměře nestačili 7:10 na Gullivers Brno a Start98 obrátil proti Slovanu Havířov 4:2. Postupovou hádanku tak rozluští závěrečné kolo základní části, kdy se spolu utkají právě Start98 s Jaroměří.

Na čtveřici týmů od sedmého do desátého místa čeká již zmiňované předkolo. To má letos v první lize svoji premiéru. Sedmé mužstvo soutěže si v něm vybere soupeře buď na deváté, nebo desáté příčce – z jednotlivých dvojic předkola pak postoupí dva čtvrtfinalisté.

Předkolo si už stoprocentně zahrají například desáté České Budějovice, které prohrály v posledních Petrovicích. Štíři tentokrát ztratili s papírově slabším protivníkem 7:9. „Určitě jsme odehráli hodně špatný zápas. Chybělo nám úplně všechno,“ mrzelo kouče Jihočechů Lukáše Malého.

V předkole play-off nebude chybět ani Znojmo, které nestačilo na Chomutov, a Exelsior Havířov po neúspěchu s Kanonýry Kladno. Naopak do bojů o udržení půjde Rožnov, nad nímž v uplynulém kole bodovalo Ústí 7:3.

Poslední kolo základní části se uskuteční v sobotu 22. února. Všechna utkání budou začínat stejně v 18 hodin.

Gólové sestřihy 25. kola si můžete pustit ZDE.

Tabulka soutěže

Obrázek