​​​​

ČESKÝ NÁRODNÍ TÝM DO DEVATENÁCTI LET NESTAČIL NA SILNÉ ŠVÉDY

9. 11. 2019

Čeští florbalisté do devatenácti let mají za sebou druhý zápas na Euro Floorball Tour ve Finsku. V Tampere nestačili na starší a zkušenější Švédy a podlehli jim vysoko 1:13.

1 : 13
1:10:90:3 -:-
Branky: 5. Matouš Burian - 20. Marcus Peil, 21. Liam Åström, 29. Leo Olsson, 30. Filip Eriksson, 30. Emil Ruud, 31. Marcus Peil, 34. Marcus Peil, 38. Emil Kalentun, 40. Malte Lundmark, 40. Malte Lundmark, 48. Emil Ruud, 51. Malte Lundmark, 55. Emil Lögdberg

Češi vstoupili do zápasu nebojácně a vyplatilo se jim to, aktivní hrou vybojovali hned tři vyloučení Švédů. Hned první využitou přesilovkou se dostali do vedení, dvouminutovou přesilovku pět na tři ani zbytek pětiminutového trestu seveřanů však již v branku přetavit nedokázali. Švédové po ubránění početních nevýhod začali nenápadně utahovat smyčku, vytvářeli si stále nebezpečnější šance. Jedna z nich se nakonec ujala, a tak se šlo poprvé do šaten za vyrovnaného stavu.

Prostřední část ovládl výrazně starší a zkušenější tým Švédska. Herně i výsledkově. Švédové kontrolovali hru a vstřelili celkem devět branek. Českým florbalistům se druhá třetina naopak vůbec nevydařila a po celou dobu se nedokázali dostat ke hře, kterou se prezentovali v první dvacetiminutovce.

Hra ve třetí třetině byla z logických důvodů poměrně neuspořádaná, hrálo se nahoru dolů s velkým počtem chyb na obou stranách. Švédové si své vedení nicméně hýčkali a drobně jej navýšili. Čeští florbalisté do devatenácti let tak svému soupeři podlehli 1:13. Sluší se dodat, že reprezentace Tří korunek do utkání nasadila celkem sedmnáct hráčů ročníku 2001, Češi naopak pracují pouze s ročníky 2002 a mladšími, tedy s florbalisty, kteří mohou za dva roky nastoupit na juniorském mistrovství světa a obhajovat zde titul světových šampionů.