{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


ČEŠTÍ JUNIOŘI NA ÚVOD EFT PODLEHLI DOMÁCÍM FINŮM

Obrázek ke článku
8. 11. 2019

Na úvodní vystoupení na turnaji Euro Floorball Tour ve Finsku nebudou čeští mladíci vzpomínat v dobrém. V zápase, který hostila Hämeenlinna, nedokázali vstřelit branku, sedm jich obdrželi a odešli s nelichotivím skóre.

7 : 0
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:02:04:0 -:-
Branky: 9. Juho Repo, 24. Pyry Kauppinen, 38. Riku Hakanen, 51. Alpo Laitila, 53. Riku Hakanen, 54. Jesper Silvonen, 59. Luka Ainoa -

V první třetině byla lvíčata aktivnější, více kontrolovala hru, z branky se však radoval soupeř poté, co český brankář Jakub Zavřel nejprve lapil finskou střelu, vyrazil ji však pouze nad sebe a míček zapadl do sítě. Oba týmy si vypracovaly několik velmi slibných šancí, nedokázaly je však přetavit v další branky. Zejména v druhé polovině úvodní části měli Češi několik ryzích gólovek, vždy však ke gólové radosti kousek chyběl.

V prostřední části hry se role obou týmů poněkud obrátily, Fini sice stále a místy ještě výrazněji hrozili z rychlých protiútoků, zároveň ale začali podstatně více kontrolovat hru a míček. Čeští mladíci byli z této změny viditelně zaskočeni a v průběhu druhé dvacetiminutovky na ni nedokázali reagovat. Především zásluhou mnoha excelentních zákroků brankáře Zavřela se Fini dokázali prosadit pouze ze dvou situací a své vedení navýšili na tři branky. Češi také měli několik solidních příležitostí ke skórování, žádnou se jim však nepodařilo přetavit v gól.

Češi se v závěrečné části utkání pokoušeli s nepříznivým stavem něco udělat, ale stále častěji naráželi na stupňující se frustraci z nezdarů v zakončení. Domácí reprezentanti Finska navíc s železnou pravidelností reagovali na nevyužité šance českého týmu brankou z protiútoku a sebevědomí českých hráčů v tomto utkání nadále nahlodávali. Výsledkem byl zápas, který skončil nelichotivým skóre umocněným nulou na kontě vstřelených branek českého týmu.

Obrázek