{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

ČEŠTÍ JUNIOŘI SI ODVETU VYCHUTNALI

Obrázek ke článku
3. 2. 2018

O poznání lépe zvládl český národní tým mužů do devatenácti let sobotní druhý díl přátelských utkání proti Švýcarsku. V příjemné atmosféře chomutovské haly se brzy ujali vedení a následně už svůj náskok s přehledem kontrolovali. Odveta skončila pro soupeře až nepříjemným výsledkem 12:5.

První branka ve švýcarské síti přitom nepadla z čepele českých hráčů, skóre otevřel vlastní gól Švýcarska. Češi ale dokázali štěstí při vstupu do utkání využít ve svůj prospěch a nakopnout se k výsledku, který se s pátečním utkáním nedá srovnávat.

Češi se mohli po celou dobu utkání spolehnout na výborně chytajícího Vojtěcha Šimůnka. V průběhu utkání přišlo několik klíčových momentů, které čeští hráči i díky významné jistotě v brance zvládli na jedničku. Brankář Šimůnek vychytal trestné střílení a Češi zvládli i kritický moment oslabení 3 proti 5. Vedle toho se Dominik Beneš blýsknul hattrickem, na čtyřech brankách se podílel Patrik Šebek.

Česká kanonáda přiměla po sedmé brance ještě před polovinou klání Švýcarsko ke střídání brankáře, i přesto Češi využili další pětici brankových příležitostí. V závěru utkání se soupeř ještě zmohl na odpověď, beznadějným náskokem Lvíčat už to ale ani nezachvělo.

Komentář kapitána České reprezentace juniorů, Josefa Juhy:

Komentář můžete zhlédnout také ZDE.

Obrázek