​​

FENOMENÁLNÍ LVÍČATA! NA ÚVOD VÍTĚZÍ NAD ŠVÉDSKEM 5:1

8. 5. 2019

Poprvé v historii dokázal český národní tým porazit Švédsko na světovém šampionátu v základní hrací době. A vítězství to bylo skvěle odpracované, aktivní hrou se Češi dostali hodně rychle do dvoubrankového vedení, ze kterého těžili po zbytek zápasu. Švédské pokusy o zvrat byly marné, národní tým zvítězil nakonec 5:1.

1 : 5
0:21:10:2 -:-
Branky: 35. Albin Hedstål - 3. Martin Řezáč, 5. Jonáš Kreysa, 27. Filip Forman, 54. Jonáš Kreysa, 60. Martin Řezáč

Málokdo si to dokázal představit, český tým si ale na vicemistry světa zdravě věřil. "Dokázali jsme si to představit, protože víme, co Švédsko hraje a první třetina to ukázala," komentoval vítězství Jiří Jakoubek. Zdůraznil však, že stále nešlo o bezchybný výkon. "Bohužel ve druhé třetině přišel výpadek, kdy jsme začali spíše řešit výsledek než předvednou hru."

Češi o svém vítězství prakticky rozhodli již na samém začátku zápasu, rychlé góly Řezáče a Kreysy znamenaly dvoubrankové vedení již ve 4. minutě. Právě oba jmenovaní poté naopak na samém konci zápasu upravovali skóre na konečných 5:1, čemuž pomohla i pětiminutová přesilovka. Švédové vůbec v utkání hodně faulovali, poměr vyloučených byl 5:1, i to byl jeden ze zásadních aspektů českého vítězství.

Klíčovým hráčem byl ale také Martin Haleš, jenž byl zaslouženě vyhlášen hvězdou zápasu za český tým - Švédy vychytal s úspěšností přesahující 96 %, dohromady kryl 26 střel. Po zápase ale v první řadě vysekl poklonu obranné práci svých spoluhráčů. "Myslím, že klíčem k vítězství bylo dodržování veškerých rad našich trenérů a velká oětavost," řekl.

Národní tým má tak velkou šanci zvítězit ve skupině, což si již před turnajem stanovil jako jeden ze stěžejních cílů. "Musíme teď vítězství potvrdit s Dánskem i Slovenskem," ví Jakoubek. Jeho tým nastoupí proti Dánsku ve čtvrtek od 18:00 hod. českého času.

Highlights SWE - CZE 1:5