{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


JAKUB BOČEK: PŘESNĚ JSME VĚDĚLI, CO UDĚLAT PRO VÍTĚZSTVÍ

Obrázek ke článku
13. 5. 2020

Žádný hráč zlatého týmu juniorů nezažil sezonu jako Jakub Boček. Talent Black Angels vybojoval na jaře 2019 historický postup do superligy, ke kterému o pár týdnů později přidal i titul mistra světa. A svými výkony se rozhodně neztratil ani v nejvyšší soutěži dospělých.

Boček řadí juniorský šampionát v kanadském Halifaxu k zážitkům, na které vzpomíná velmi rád. „Člověk by řekl, že si po roce už uvědomí, co se nám povedlo. Ale pro mě to je stále neuvěřitelné,“ nastínil dojmy ze senzačního úspěchu. Mistrovství světa dalo Bočkovi hlavně nezapomenutelné momenty s týmem a ještě větší chuť na sobě pracovat. Kromě toho vyzdvihl hromadu zkušeností ze špičkových utkání.

Reprezentace juniorů hrála od začátku turnaje ve skvělé formě. Právě parádní atmosféra kolem družstva byla tím, co Čechy dovedlo až ke zlatu. „Do všech zápasů jsme šli s tím, že víme, co musíme udělat pro vítězství. Každý člen týmu měl svoji roli, ale zároveň tam měl být i pro ostatní,“ vystihl Boček. Nálada po utkáních byla úžasná a junioři věděli, že se každou výhrou blíží vysněnému cíli. „Potom, co přišel neuvěřitelný závěr šampionátu, byla atmosféra nepopsatelná,“ konstatoval.

Ve statistikách si Boček připsal tři asistence u gólů Matěje Havlase proti Dánsku. Spolu s nimi figuroval v útočné formaci i Dalibor Švéda. „Naším cílem se stalo dokonalé bránění a rychlé brejky, ze kterých jsme měli těžit. Snažili jsme se vydobýt šance a dávat góly, což se nám až na detaily dařilo,“ komentoval Boček, čím vynikala útočná řada. Důležitý však byl i pokyn, který dostal každý reprezentant – být co největší oporou týmu.

Titul mistra světa umocnil úspěšnou sezonu, kterou odehrál Boček v první lize za Black Angels. Mladý střelec opanoval bodování play-off a postoupil se svým klubem do nejvyšší soutěže. A to v nejkratším možném čase, kdy Black Angels ovládli všechny série 3–0 na zápasy. „Splnil jsem si dva největší sny. Už rok předtím jsme k postupu neměli daleko a vítězné série byly pro nás něco neskutečného,“ podotkl Boček. Emoce, když navíc přidal zlato z Kanady, nelze ani popsat.

Pražany tak dále čekala premiéra mezi elitou. A Boček naskočil do nejvyšší soutěže dokonale, když bodoval v každém z pěti úvodních duelů sezony. V základní části vyšel bodově naprázdno pouze dvakrát – v České Lípě a v Ostravě. Celkově nasbíral 59 bodů (28+31) a obsadil druhé místo superligové produktivity o tři body za Jiřím Curneym.

„Upřímně moc nevím, co k tomu říct. Prostě to tam padalo, především zásluhou ostatních spoluhráčů,“ uvedl Boček. Zároveň ale upozornil, že také spoustu příležitostí neproměnil. „Musím na sobě pracovat a doufám, že se v budoucnu posunu ještě dále,“ zhodnotil. Tentokrát to totiž na play-off nestačilo, když Black Angels utekla vyřazovací fáze o dva body. „Ročník byl po všech stránkách jako na houpačce. Ale i když šlo o první sezonu v superlize, myslím si, že jsme byli vidět,“ přemítal Boček.

Na výkonech týmu se podle Bočka projevila i zranění důležitých hráčů. „Téměř měsíc a půl jsme hráli bez prvních dvou centrů, ale postavili jsme se k situaci čelem. Bohužel o to horší pak pro nás byly prohrané zápasy. Hrát vyrovnaně i přes velkou marodku a utrpět porážku nás stálo jak fyzické, tak psychické síly,“ přiblížil klíčové duely ročníku.

Bočka však potěšilo, že si vysloužil debut v reprezentaci mužů. Český dres oblékl v lednu na kvalifikaci o mistrovství světa, odkud národní tým postoupil na šampionát z prvního místa skupiny. „Byla to nesmírně cenná zkušenost. Sledovat českou elitu, jak se připravuje na zápasy, a možnost být toho všeho součástí je pro mě obrovská pocta,“ přiznal dvacetiletý útočník.

Na turnaji si ve čtyřech zápasech připsal osm branek a čtyři asistence. „Viděl jsem, že stát se také takovým profesionálem není nemožné. Ale bude to stát ještě hodně sil a času se tomu aspoň přiblížit,“ tušil Boček. Nyní se proto chystá na druhou sezonu v superlize. „Nezbývá nic jiného než využít zkušenosti z loňska jít do toho naplno. Říká se, že druhý rok bývá nejtěžší jak pro samotné hráče, tak pro celek. Jsem zvědav, jak prověří mě,“ poznamenal.

Do každého zápasu půjde Boček s tím, že nasbírá co nejvíce bodů a pomůže jimi Black Angels k výhře. „Ostatně jako doteď. Doufám, že mi to půjde zas o kus lépe a dostaneme se na vítěznou vlnu,“ dodal na závěr.

Obrázek