{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

JEDNÁNÍ O SMLOUVĚ NA POST TRENÉRA REPREZENTACE JUNIORŮ BUDE VEDENO S JAROSLAVEM BERKOU

Obrázek ke článku
14. 6. 2019

Na červnovém zasedání Výkonného výboru Českého florbalu (VV) bylo dle plánu řešeno téma obsazení postu hlavního trenéra juniorské reprezentace. Jednání se zabývalo vyhodnocením uplynulého cyklu, který vyústil v zisk premiérového titulu mistrů světa na MS v Kanadě. VV rozhodl, že preferovaným řešením je angažmá dosavadního asistenta Jaroslava Berky a bude s ním nyní vedeno konkrétní jednání o podmínkách působení u národního týmu.

Po dvou cyklech ověnčených bronzovou a zlatou medailí se Jiří Jakoubek rozhodl dále nepokračovat u národního týmu juniorů, před VV tak stálo řešení obsazení pozice hlavního trenéra. Na základě vyhodnocení uplynulého cyklu bylo rozhodnuto o zachování kontinuity nastaveného způsobu práce a preferovaným kandidátem je dosavadní asistent Jaroslav Berka, jenž měl v gesci útočnou hru národního týmu do devatenácti let.

Český florbal nyní pověřil jednáním Marcela Stavianyho, vedoucího reprezentačního úseku, který má za úkol v nejbližší době finalizovat novou smlouvu s Jaroslavem Berkou, včetně sestavení nového realizačního týmu. Před ním bude stát v českém florbale bezprecedentní výzva v podobě obhajoby titulu mistrů světa.

​​

Obrázek