​​

JUNIOŘI S PŘEHLEDEM PORAZILI DÁNSKO 12:2

9. 5. 2019

Druhý krok splněn, národní tým juniorů se nenechal ukolébat výborně odehraným zápasem proti Švédsku a přehrál Dánsko naprosto jasně 12:2, Dánové snižovali pouze za stavu 0:5 a druhý gól si až v samotném závěru nešťastně vstřelili Češi sami. Matěj Havlas jako první český reprezentant nastřílel v jediném utkání na MSJ 4 góly.

Dosavadním maximem byl v juniorském národním týmu hattrick, na který za osmnáctiletou historii výběru do 19 let dosáhlo více hráčů. "Co na to říct," usmál se Matěj Havlas ještě před zapnutím kamery. "Je to skvělý pocit. Snažíme se dobře odbránit ty situace, hrajeme hlavně z obrany a ty góly jsou pak něco navíc," střízlivě okomentoval svůj individuální počin.

Celá česká příprava na druhý zápas ve skupině směřovala právě na tuhou obranu Dánů, kteří se snažili hrozit z protiútoků. Právě o jejich vykrývání mladý reprezentant hovořil.

Trenérovi Jiřímu Jakoubkovi se však v některý okamžicích nelíbily přechody středu hřiště. "Občas jsme předržovali míček nebo jsme se snažili hrát vzduchem, to by s těžšími soupeři mohlo být hrozivější a mohly by z toho být brejky, které určitě nechceme," varuje.

Ale jinak samozřejmě v českém táboře panuje naprostá spokojenost. "Myslím, že jsme od začátku ukázali, že jsme v hlavách byli dobře připraveni," poukázal Jakoubek možný problém, jenž mohl nastat po vítězství nad Švédskem.

Usnutí na vavřínech zažehnal nejen realizační tým, ale i sami hráči mezi sebou. Již od druhé minuty byli Češi ve vedení a prakticky bylo rozhodnuto po čtyřgólové první třetině. Skóre utěšeně narůstalo, své první góly na MS v kariéře si připsali Beneš, Buršík, Sládeček, Eremiáš i hvězda utkání Havlas.

Při sedmigólovém vedení stáhli trenéři hru na dvě pětky, aby pošetřili síly hráčů pro další náročný program. Na hřiště se již dostala jen 1. a 3. řada.

Highlights CZE - DEN 12:2